صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تنها ۱۰ درصد از ظرفیت آبزی پروری در کشور استفاده شده است
اخبار صنایع وابسته تنها ۱۰ درصد از ظرفیت آبزی پروری در کشور استفاده شده است......

محمدعلی نیکبخت گفت: تنها ۱۰درصد از ظرفیت آبزی پروری در کشور استفاده شده در حالی که این صنعت می‌تواند اشتغال، ارزآوری مطلوبی و تولید ثروت را در کشور به همراه داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ محمدعلی نیکخت در دیدار با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در دهه فجر امسال بیش از پنج هزار طرح با هزیه چهل هزار میلیارد تومان در کشور افتتاح می‌شود، افزود: نگاه این وزارتخانه برای توسعه کشاورزی در کشور متمرکز بر اعتبارات دولتی و بانک‌ها نیست. 

وی اظهارکرد: در استان زنجان گلخانه‌ای با هزینه دو هزار میلیارد تومان افتتاح شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت‌های بسیار مطلوبی در حوزه کشاورزی، دامپروری و شیلات برخوردار است، خاطرنشان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد با تولید ۲۲ هزار تن ماهی سردابی بالاتر از استان‌های شمال کشور قرار دارد.

نیکبخت تصریح کرد: سه استان کشور سالانه ۱۸هزار تن تولید آبزی دارند، در حالی که استان کهگیلویه و بویراحمد غیرساحلی ۲۲ هزار تن تولید ماهی سردآبی دارد.

وی با تاکید بر اینکه از تنها ۱۰درصد ظرفیت آبزی پروری در کشور استفاده شده است، ادامه داد: این صنعت می‌تواند اشتغال، ارزآوری مطلوبی و تولید ثروت را در کشور به همراه داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: با ارتقای اداره شیلات استان کهگیلویه و بویراحمد به اداره کل موافق هستم.

نیکبخت با اشاره به اینکه بیش از ۴۵۰گونه گیاهان داروی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که یک استعداد عجیبی است، تاکید کرد: با ایجاد واحدهای صنعتی در این زمینه می تواند در توسعه استان موثر باشد که در این زمینه حمایت خواهیم کرد.

وی اظهارکرد: این استان دارای ۱۲هزار خانوار عشایری و پنج هزار کیلومتر راه عشایری است. حدود ۱۳۰هزار تن نهاده دامی به صورت مدت دار در کشور توزیع شد و سقفی برای مهم نداریم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به طور نرمال در طول یکسال  هشت میلیون دام در کشتارگاه‌های رسمی کشتار می‌شد اما در سال ۱۴۰۰، ۱۷ میلیون و ۱۴۰۱ نیز ۱۷ میلیون و ۹۰۰هزار دام کشتار شد و آسیب شدیدی به عشایر وارد شد، بنابراین در حال حرکت به سمتی هستیم که جامعه عشایری را بازسازی کنیم.

نیکبخت افزود: می‌توانیم در کشور نیاز گوشت را تولید کنیم و برای حمایت از تولید کنندگا و صادرات هیچ محدودیتی نداریم در صنعت تخم‌مرغ ۱۲۵ هزار تن تخم مرغ صادرات داشتیم که در گذشته صادرات تخم‌مرغ به ۴۰هزار تن هم نمی‌رسید اما این میزان صادرات داشتیم، بدون اینکه کمترین نوسانات را در بازار تخم مرغ داشته باشیم.

وی تصریح کرد: مرغ را به همین سمت می رویم که صادرات داشته باشیم و هزار تن مرغ را صادر کردیم چرا که معتقدیم آن چیزی که می تواند تولید و تولید کننده را نقش‌آفرین کند صادرات است

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در کنار واردات تولید هم خواهیم داشت، بیان کرد: جایی که ناچاریم محصولی را وارد کنیم در کنارش تولید هم خواهیم داشت.

آیت الله سید نصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج نیز با بیان اینکه بعد از انقلاب خدمات زیادی در این استان انجام گرفت، گفت: این استان هنوز برای رسیدن به نقطه مطلوب در حوزه کشاورزی نیازمند توجه ویژه مسئولان است. 

وی با اشاره به اینکه سد آبرزی در شهرستان کهگیلویه این ظرفیت را دارد که ۳۶ هزار هکتار از اراضی این شهرستان را سیراب کند، بیان کرد: مردم خواستار پیگیری جدی برای ساخت این سد مهم و تاثیرگذار هستند.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 17 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,944
بازدید ديروز : 2,064
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir