صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: نهاده‌های دامی معطل تأمین ارز
اخبار صنایع وابستهنهاده‌های دامی معطل تأمین ارز......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس واردکنندگان نهاده‌های دامی از طولانی‌شدن روند تخصیص ارز برای واردات نهاده گلایه دارند، کارشناسان هم معتقدند مشکلات تامین و گرانی نهاده در بازار، عامل اصلی بروز نوسان در قیمت برخی محصولات پروتئینی است.

متهم ردیف اول افزایش قیمت گوشت به کیلویی ۵۰۰ هزار تومان و بیشتر، کمبود و گرانی نهاده است که دام‌های مولد را روانه کشتارگاه کرده است.

در این شرایط اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دامی در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور از توقف روند تخصیص و تامین ارز نهاده‌های دامی از اوایل دی‌ خبر داده به نحوی که صف تخصیص ارز برای نهاده جو دامی به بیش از ۵ ماه و برای ذرت دامی نیز به حدود ۴ ماه رسیده است.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور محمد مهدی نهاوندی گفته است که این مشکل موجب سر‌رسید‌شدن تعهدات واردکنندگان به فروشندگان خارجی و رجوع اجتناب‌ناپذیر به بازار آزاد ارز می شود که باعث تشدید نوسانات بازار ارز و تبعات حقوقی برای شرکت می‌شود.

پیمان پاک، قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی هم ا‌خیرا مشکلات تامین نهاده را تایید کرده و گفته است در ابتدای سال گذشته قیمت ارز نهاده‌های دامی ۶ برابر شد‌ و شوک قیمتی ایجاد کرد.

تولیدکنندگان دام و طیور بارها‌ اعلام کرده‌اند که مشکل تامین نهاده، آنها را در ۲ الی ۳ سال اخیر وادار کرده است دام‌های خود را بفروشند و دامدار دیروز اکنون به جای دامداری، ‌فقط ماشین لوکس سوار می‌شود.

‌در این راستا اتحادیه وارد‌کنندگان نهاده دامی به معاون اول رئیس جمهور نامه‌ای نوشت.

نهاده‌های دامی ۷۰ درصد هزینه تمام‌شده محصولات پروتئینی را تشکیل می‌دهد، یعنی۷ میلیون تومان از یک دام زنده به ارزش ۱۰ میلیون تومان مربوط به هزینه نهاده است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 16 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 4,047
بازدید ديروز : 3,885
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir