صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

بیش از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در زنجان انجام شد
داخلی
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان زنجان گفت:امسال بیش از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور گوشتی استان با نظارت بهداشتی کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان زنجان گفت:امسال بیش از ۲۸ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای پرورشی طیور گوشتی استان با نظارت بهداشتی کارشناسان واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور انجام شده است.

امین اله‌وردی با اشاره به شرایط آب و هوایی منطقه و ظرفیت استان در پرورش مرغ گوشتی، افزود: این میزان جوجه ریزی صورت گرفته مربوط به ۲۸۰ واحد پرورش مرغ گوشتی، مزارع طیور مولد و تخمگذار تجاری بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی، تامین گوشت مرغ در کشور و در استان زنجان از اهمیت زیادی برخوردار است و ایجاد تلفات در طیور گوشتی، ضررهای اقتصادی بسیاری را به جامعه وارد می کند و از طرفی عرضه گوشت مرغ در بازار کاهش می‌یابد.

این مسوول ادامه داد: با توجه به این موضوع،‌ کمک به روند تولید و صدور مجوزهای بعدی فعالیت مرغداران بسیار مهم است که در این راستا کنترل بیماری‌های طیور در مرغداری‌های گوشتی، بازدید و نمونه برداری، ثبت تلفات با هدف کنترل بیماری‌ها در صنعت طیور و معدوم سازی واحد درگیر در صورت تلفات نامتعارف انجام می شود.

وی اظهار داشت: امسال بیش از چهار و ۵۰۰ مورد پایش بیماری های طیور از جمله آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، آنگارا، نیوکاسل و برونشیت در واحدهای مرغداری استان انجام گرفت.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان زنجان خاطر نشان کرد: تمامی واحدهای مجاز پرورشی طیور تحت نظارت دامپزشکی فعال بوده و خوشبختانه در حال حاضر در این واحدها تولید گوشت مرغ با رعایت کامل ضوابط بهداشتی انجام می شود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 15 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,864
بازدید ديروز : 2,672
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir