صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

توزیع گوشت مرغ تنظیم بازار در البرز ۱۹.۷ درصد افزایش یافت
داخلی
یوسفی افزود: سال گذشته ۹ هزار و ۸۶۰ تن مرغ تنظیم بازاری گرم و منجمد در استان توزیع شد اما در سال ۱۴۰۲ از فروردین تاکنون ۱۵ هزار و ۵۵ تن توزیع شده است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا داریوش یوسفی افزود: سال گذشته ۹ هزار و ۸۶۰ تن مرغ تنظیم بازاری گرم و منجمد در استان توزیع شد اما در سال ۱۴۰۲ از فروردین تاکنون ۱۵ هزار و ۵۵ تن توزیع شده است.

وی با اشاره به اهمیت مصرفی چهار کالای برنج، شکر، گوشت مرغ و گوشت قرمز ، اظهار کرد: سال گذشته حدود پنج هزار و ۴۴ تن برنج تنظیم بازاری وارداتی در استان به فروش رسید که فروش این محصول وارداتی در سال جاری با ۹ درصد کاهش به چهار هزار و ۵۸۹ تن رسیده است.

یوسفی یکی از دلایل اصلی کاهش فروش برنج وارداتی تنظیم بازاری را کاهش قیمت برنج داخلی ایرانی عنوان کرد و گفت: برنج ایرانی از اردیبهشت ماه امسال با ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش قیمت روبرو شد که برای حمایت از تولیدکننده داخلی عرضه برنج وارداتی کاهش یافت.

وی در عین حال گفت : امسال میزان توزیع شکر تنظیم بازاری نسبت به سال گذشته ۴۶۱ درصد در البرز افزایش داشته ؛پارسال ۲ هزار و ۷۴۲ تن شکر صنعتی، صنفی و خانوار توزیع شد که در سال جاری به ۱۸ هزار و ۴۸۳ تن رسیده است.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی البرز تصریح کرد: پارسال به دلیل بیماری های دامی درجهان یک هزار و ۵۷ تن گوشت قرمز تنظیم بازار منجمد و گرم وارداتی توزیع شد که این عدد در سال جاری به ۲ هزار و ۷۲۷ تن افزایش رسید.

نظارت بر خرده فروشی ها به اتاق اصناف واگذار شد

یوسفی افزود: در سال جاری جهاد کشاورزی در بازرسی ها یک تغییر رویکرد داشت و آن اینکه به جای تمرکز بر روی خرده فروشی ها با همکاری اتاق اصناف بازرسی و نظارت بر عملکرد خرده فروشی ها به اتاق اصناف سپرده شد و جهاد به سمت تولیدکنندگان و عمده فروشان رفت.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی البرز اضافه کرد: امسال ارزش ریالی تخلفات به دلیل تشدید نظارت ها ۲۷۵ درصد افزایش یافته است که سال گذشته ۱۹۵ میلیارد ریال ارزش صدور تخلفات بوده و امسال ۷۳۰ میلیارد ریال ثبت شده است.

یوسفی با بیان اینکه رویکرد جهاد کشاورزی در نظارت و بازرسی ها رسیدگی به درخواست ها و شکایات مردمی است، گفت: به همین دلیل در سال جاری ۷۲ درصد بازرسی ها رسیدگی به درخواست ها و شکایات مردمی بوده است که بیشترین شکایات در حوزه آرد، نان و نانوایان بود.

وی بیشترین تخلف حوزه آرد و نان را کم فروشی عنوان کرد و افزود: در سال جاری شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ نسبت به سال گذشته ۴۱ درصد کاهش داشت بطوریکه پارسال ۱۲ هزار و ۲۶۰ مورد شکایات داشتیم اما امسال به هفت هزار و ۲۹۰ مورد رسیده است.

 

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 15 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,140
بازدید ديروز : 2,672
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir