صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: زیستگاه میش مرغ در سقز به منطقه حفاظت شده ارتقا می یابد
اخبار صنایع وابستهزیستگاه میش مرغ در سقز به منطقه حفاظت شده ارتقا می یابد......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: زیستگاه میش مرغ پرنده در معرض انقراض، در شهرستان سقز به عنوان منطقه حفاظت شده به شورای عالی محیط زیست معرفی شده است.
اقبال حمیدی در نشستی با خبرنگاران استان در سنندج که به مناسبت آغاز چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: این زیستگاه در شهرستان سقز واقع شده است و با موافقت شورای عالی محیط زیست، تعداد مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان به ۹ منطقه افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰ درصد مساحت استان تحت مدیریت محیط زیست است، افزود: با افزودن زیستگاه میش مرغ به مناطق حفاظت شده که مساحت پیشنهادی آن ۵۰۰ هکتار است، میزان مساحت تحت مدیریت محیط زیست استان به حدود ۱۱ درصد و حداقل سرانه ابلاغی خواهد رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان ادامه داد: در گذشته پراکنش این گونه پرنده در دشت اسدآباد همدان، سقز کردستان و آذربایجان غربی بود که به دلیل افزایش جمعیت و شکارغیرمجاز جمعیت آن به شدت کاهش یافت و جزو پرونده های در معرض انقراض قرار گرفت.

حمیدی با بیان اینکه در حال حاضر در اسدآباد این گونه وجود ندارد، افزود: چندین سال هم میش مرغ در کردستان مشاهده نشده بود تا تابستان سال جاری پنج بال از آن در سقز مشاهده شد.

وی بیان کرد: براساس آخرین بررسی ها و سرشماری انجام شده توسط کارشناسان محیط زیست استان، تعداد میش مرغ های مشاهده شده در سقز به ۱۷ بال رسیده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان یادآور شد: مکاتباتی با سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان مبنی بر عدم صدور مجوز فعالیت های تولیدی در زیستگاه میش مرغ کرده‌ایم تا مبادا اقدامی انجام شود که زیستگاه این پرنده به خطر افتد.

حمیدی اظهار کرد: وضعیت محیط زیست استان از لحاظ نیروی انسانی و امکانات و تجهیزات و همچنین میزان مساحت تحت مدیریت این سازمان نسبت به قبل از انقلاب بسیار بهبود پیدا کرده است هرچند برای دستیابی به شرایط مطلوب هنوز فاصله داریم و باید در بخش هایی هم چون مدیریت پسماند که برعهده شهرداری ها و دهیاری هاست اقدامات ویژه تری انجام گیرد.

کردستان دارای هشت منطقه تحت مدیریت محیط زیست است که از این تعداد پنج منطقه حفاظت شده دارد که شامل منطقه چلچمه و سارال با ۹۷ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و ۲ اثر طبیعی ملی و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی قرار داده است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 11 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,020
بازدید ديروز : 2,064
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir