صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: افزایش ۱۵۰ هزارهکتاری سطح زیرکشت گندم نسبت به سال قبل
اخبار صنایع وابستهافزایش ۱۵۰ هزارهکتاری سطح زیرکشت گندم نسبت به سال قبل......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجری طرح گندم گفت: بنابر آمار امسال مجموع سطح زیرکشت گندم آبی و دیم با رشد ۱۵۰ هزارهکتاری نسبت به سال قبل به ۶ میلیون و ۱۲۰ هزارهکتار رسیده است.

 سهراب سهرابی از رشد ۱۵۰ هزارهکتاری سطح زیرکشت گندم در اراضی آبی و دیم خبر داد و گفت: بنابر آخرین آمار برای سال زراعی جدید مجموع سطح زیرکشت گندم آبی و دیم به ۶ میلیون و ۱۲۰ هزارهکتار رسیده که بدلیل شرایط مساعد بارش در هفته های اخیر، اکثر مناطق کشت سبز شده است.

به گفته او، کاهش میزان بارش و افزایش دما نسبت به مدت مشابه سال قبل و دوره بلندمدت موجب شده شرایط مزارع از لحاظ زمانی رشد بیشتری داشته باشند، اما از طرفی هم موضوع خسارت آفات، بیماری و علف های هرز نگران کننده است.

سهرابی ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی نگران بروز آفات و بیماری هایی همچون شته ها، مکنده های غلات، مینوز غلات، سفیدک پودری، زنگ زرد و لکه قهوه ای هستیم و از طرفی علف های هرز هم زودتر از موعد پیدا شوند، از این رو توصیه می شود که افراد با مراجعه به مراکز خدمات، توصیه های فنی را دریافت کنند.

مجری طرح گندم وزارت جهاد افزود: با توجه به گرمای هوا و طغیان جمعیت آفات به کشاورزان توصیه می شود که از مزارع گندم مراقبت های لازم را داشته باشند تا از خسارت جلوگیری شود و همواره با رعایت و بکارگیری توصیه های فنی کارشناسان در مزارع، تولید مناسب تری داشته باشند.

به گفته او، با توجه به شرایط خاص اقلیمی کشاورزان مصرف کودهای اوره به عنوان کود سرک و کود کلرور پتاسیم در مزارع گندم استفاده کنند تا نسبت به شرایط محیطی خسارت کمتری داشته باشند.

سهرابی درباره آخرین وضعیت سطح زیرکشت قراردادی گفت: بنابر آمار در ۳ محصول گندم، جو و دانه های روغنی بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزارهکتار کشت قراردادی داشتیم و این روند تا پایان بهمن ادامه دارد.

مجری طرح گندم گفت: تا پایان بهمن بحث بیمه محصولات کشاورزی ادامه دارد و کشاورزان با مراجعه به مراکز خدمات جهت بهره مندی از بیمه می توانند استفاده کنند. براین اساس تخفیف ۲۰ درصدی بیمه به انضام کسر هزینه حق بیمه پس از تحویل برای کشاورزانی که در کشت قراردادی مشارکت می کنند، در نظر گرفته شده است و پرداخت کمک هزینه کرایه حمل از دیگر مزایای کشت قراردادی محسوب می شود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 8 بهمن، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,482
بازدید ديروز : 3,957
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir