صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: خودکفایی گندم با اعلام قیمت منطقی محقق می شود
اخبار صنایع وابستهخودکفایی گندم با اعلام قیمت منطقی محقق می شود......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیقلی ایمانی گفت: اعلام قیمت واقعی محصول یکی از شاخص های بسیار مهم رسیدن به تولید مطلوب و خودکفایی محسوب می شود.

 علیقلی ایمانی گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم بر مبنای ۴ فاکتور توسط نمایندگان اعضای شورا در مرکز پژوهش‌های وزارت جهاد و پس از بررسی کار کارشناسی  مشخص شده است، حال اظهار نظر‌های مختلف در خصوص نرخ گندم نشان می‌دهد که گویا از کشاورزی بیگانه هستند.

به گفته او، نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید تضمینی هرکیلو گندم برای سال زراعی جدید توسط ۷ نفر از اعضای شورای قیمت گذاری مورد رای قرار گرفت و قرار بود یک هفته بعد از اعلام تصویب، نرخ اعلام شود که متاسفانه تاکنون به بهانه‌های متعدد از جمله تخصیص ردیف اعتباری ابلاغ نشده است.

ایمانی ادامه داد: بنابر اعلام رسمی تورم کنونی ۴۲.۵ درصد است، درحالیکه تولید مواد غذایی از این رقم بالاتر است. اما به هرحال برمبنای تورم ۳۰ درصد نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان با احتساب تبصره اصلاح قیمت در صورت افزایش تورم بالای ۳۰ درصد لحاظ شود. هرچند کشاورزان این موضوع را باور ندارند که نرخ خرید در صورت افزایش تورم اصلاح شود، اما به هرحال قیمت خرید تضمینی گندم باید ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شود.

مدیرعامل بنیاد گندمکاران با بیان اینکه کشاورزان به امید نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان کشت را انجام دادند، افزود: یکی از شاخص‌های بسیار مهم رسیدن به تولید مطلوب و خودکفایی اعلام قیمت واقعی محصول است و تا زمانیکه قیمت واقعی نباشد، امیدی برای رسیدن به خودکفایی نیست. براین اساس انتظار می‌رود که نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان هرچه سریع‌تر ابلاغ رسمی شود تا کشاورزان بتوانند در مرحله داشت هزینه کنند.

او گفت: بنابر آمار سطح زیرکشت گندم آبی و دیم به ۶ میلیون و ۱۰۰ هزارهکتار رسیده است که در صورت ابلاغ رسمی نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید تضمینی هرکیلو گندم برای سال زراعی جدید، خودکفایی محقق می‌شود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 25 دی، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,983
بازدید ديروز : 2,064
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir