صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: پیشنهاد خرید دام زنده از تولیدکننده داخلی
اخبار صنایع وابستهپیشنهاد خرید دام زنده از تولیدکننده داخلی......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا؛ سید احمد مقدسی گفت: به دولت پیشنهاد کردیم که از تولیدکننده داخلی دام زنده خریداری کند تا ضمن حمایت از تولیدکننده بتوانیم تبدیل به صادرکننده شده و گوشت با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده برسد.

سید احمد مقدسی با بیان اینکه قیمت دام زنده سنگین در روزهای اخیر نوسان چندانی نداشته است، اظهار کرد: با واردات دام زنده بدون محدودیت از دو نظر موافق نیستیم. اول اینکه اگر بدون موازین بهداشتی دام وارد شود ممکن است بیماری‌های بسیاری از جمله تب برفکی و… وارد کشور شود. دیگر اینکه ورود دام به کشور به تولیدکننده‌های داخلی آسیب وارد می‌کند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در ادامه گفت: وقتی گوشت با ارز ۲۸ هزار و۵۰۰ تومانی وارد شود یعنی به طور کل ۱۰۰ درصد یارانه می‌گیرد و کسی توان رقابت با آن را ندارد.

وی تصریح کرد:به دولت پیشنهاد کردیم که دام زنده از تولیدکننده داخلی خریداری کنند تا ضمن حمایت از تولیدکننده بتوانیم تبدیل به صادرکننده هم شویم و دیگر اینکه گوشت با قیمت مناسب دست مصرف‌کننده برسد، ولی تاکنون پاسخی به ما داده نشده است.

مقدسی عنوان کرد: هر چه گوشت وارد شود ممکن است در مقطعی بتواند قیمت‌ها را کنترل کند، اما در نهایت تولید داخل گران‌تر می شود زیرا تولید داخل از بین می‌رود.

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه توان تولید گوشت مورد نیاز کشور را داریم، افزود: دولت می‌تواند هر کیلو گوساله زنده نر را با قیمت ۲۲۰ هزار تومان از دامدار خریداری و گوشت آن را با قیمت ۵۰۰ هزار تومان به دست مصرف‌کننده برساند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه تولیدکنندگان نیز تمایلی به افزایش قیمت ندارند، گفت: قیمت هرکیلو دام زنده سنگین برای دامداران ۲۲۰ هزار تومان تمام می‌شود، ولی میانگین قیمت فروش آن در سطح کشور ۲۰۰ تا ۲۰۵ هزار تومان است.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 14 دی، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,565
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir