صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: نرخ خرید تضمینی گندم همچنان بلاتکلیف است
اخبار صنایع وابستهنرخ خرید تضمینی گندم همچنان بلاتکلیف است......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: با توجه به مرحله داشت گندم، کشاورزان نسبت به تاخیر در اعلام نرخ گلایه‌مند هستند که مجلس به عنوان دستگاه نظارتی باید به این امر ورود کند.

علیقلی ایمانی مدیر بنیاد ملی گندمکاران گفت: در جلسه شورای قیمت گذاری با اکثریت آرا، نرخ خرید تضمینی گندم مصوب شد و همواره مصوبه شورا کاملا قانونی است. براساس قانون خرید تضمینی حداکثر یک هفته پس از تصویب، نرخ باید توسط رئیس شورا اعلام شود که متاسفانه با گذشت بیش از سه ماه این امر محقق نشده است.

ایمانی ادامه داد: بنابر اذعان رئیس سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی برای تعیین یارانه آرد هستیم که در نهایت براساس یارانه ای که در مجلس مصوب و ردیف اعتباری داده شود، یارانه منابع خرید تضمینی گندم را تامین می کنیم.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران با بیان اینکه خرید تضمینی ۱۱ تا ۱۱.۵ میلیون تن گندم بیش از ۲۰۰ همت اعتبار نیاز دارد، افزود: بنده معتقدم علت تعلل وزارت جهاد برای آن است که پس از تامین منابع، نرخ اعلام شود. در غیراین صورت دلیلی برای عدم اعلام نرخ وجود ندارد چراکه مصوبه شورا قانونی است.

او با بیان اینکه مصوبه شورا در خصوص نرخ خرید تضمینی گندم لازم الاجراست، گفت: با توجه به تاخیر وزیر جهاد در اعلام نرخ، کشاورزان گلایه مند هستند که برای ادامه کار چه باید کنند. نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید تضمینی هرکیلو گندم، سودحداقلی را برای کشاورزان در بردارد. از این رو انتظار کشاورز برآن است که هرچه سریع تر اعلام شود تا در مرحله داشت تکلیف خود را بداند و بتواند برای میزان کود و سم مصرفی، آب مصرفی و ریز مغذی هزینه کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: علی رغم گذشت مهلت یک هفته ای مجلس، نرخ خرید تضمینی گندم اعلام نشده است و کماکان منتظر اعلام نرخ هستیم و مجلس بر قانون باید نظارت کند تا هرچه سریع تر این نرخ اعلام شود.

او با بیان اینکه نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای خرید تضمینی هرکیلو با احتساب تورم ۳۰ درصد لحاظ شده است،گفت: در جلسه شورا نرخ ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان با احتساب تورم ۳۰ درصد مصوب شد و همواره ذیل آن تبصره اصلاح قیمت در صورت افزایش تورم را داریم. با توجه به آنکه امنیت غذایی و نان مردم با گندم گره خورده است، امیدواریم نرخ هرچه سریع تر اعلام شود تا کشاورزان دلگرم شوند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 10 دی، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,124
بازدید ديروز : 3,343
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir