صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: کاهش قیمت کنجاله سویا و ذرت
اخبار صنایع وابستهکاهش قیمت کنجاله سویا و ذرت......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصادنیوز رئیس سابق اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی از کاهش قیمت ذرت و سویا خبرداد و گفت: در پی آزادسازی‌ها، نابسامانی در تهیه نهاده‌های طیور به‌وجود آمد تا جایی که با افزایش قیمت‌ها احتکار صورت گرفت و رانت ایجاد شد بنابراین میزان نهاده‌ها کاهش و قیمت‌ها افزایش یافت که همین امر در وضعیت تولید و میزان مصرف تأثیر داشت.

وی اظهارداشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم سویا از ۳۸ هزارتومان به ۳۵ هزارتومان رسیده اما همچنان برای تولیدکنندگان رقم بالایی است.

وی اضافه کرد: البته با واردکنندگان توافقی صورت گرفته که سویای آزاد در اختیار اتحادیه‌ها قرار دهند که قیمت آن ۲۱ هزار تومان است درحالی که باید با نرخ ۱۹ هزارتومان بفروشند اما تولیدکنندگان حاضرند سویای ۲۱ هزارتومانی خریداری کنند اما هنوز کالایی تحویل داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ روز است که تولیدکنندگان پول سویا را به حساب واردکنندگان واریز کرده‌اند گفت: به تازگی پیمان پاک قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که مشکل سویا حل شده و ۴ کشتی با تخصیص ارز آماده تخلیه بار است اما هنوز نهاده‌ای تحویل استان‌ها نشده است.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم ذرت نیز بین ۱۰ هزار و ۴۰۰ تا ۱۱ هزارتومان است بنابراین به دلیل افزایش واردات قیمت این محصول تنظیم شده تا جایی که به کمتر از نرخ مصوب رسیده است یعنی این محصول به قیمت مناسب و تنظیم بازار رسیده است.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 5 آذر، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,887
بازدید ديروز : 2,672
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir