صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

وجود انحصار در توزیع نهاده های دامی
داخلی
افتخارالدین گفت: یکی از مشکلاتی که برای تولید خوراک دام در کشور وجود دارد کیفیت نهاده های دامی مصرفی است اما در صورتی که کارخانجات از کیفیت نهاده ها انتقاد کنند در لیست سیاه قرار می گیرند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم، رضا افتخار الدین رئیس اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه و همایش بین المللی خوراک دام، طیور و آبزیان، اظهار داشت: در صورتی که در واحدهای تولیدی پرورش طیور بودجه مناسب وجود داشته باشد نقش نهاده‌های دامی در بازدهی مرغداران بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود: برخلاف صحبت‌هایی که درباره استفاده از هورمون در خوراک دام و طیور می شود استفاده از آن به صرفه و منطقی نیست زیرا قیمت هر عدد هورمون احتمالی مصرفی در دوره پرورش طیور 500 هزار تومان بوده در حالی که نرخ خود مرغ حداکثر 200 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: با بهینه سازی کارخانجات خوراک دام در کشور میزان بهره وری آنها نیز افزایش می یابد به طوری که پرتی این کارخانجات معادل 20 روز فروش نفت در کشور است.

افتخار الدین تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که برای تولید خوراک دام در کشور وجود دارد کیفیت نهاده های دامی مصرفی است اما در صورتی که کارخانجات از کیفیت نهاده ها انتقاد کنند در لیست سیاه قرار می گیرند زیرا در عرضه نهاده های دامی انحصار وجود دارد.

وی با بیان اینکه وجود سامانه ها از جمله سامانه بازارگاه برای صنعت دام و طیور مناسب است، گفت: سامانه های متعددی در کشور وجود دارد که تعدد آنها امکان فعالیت را در صنایع با مشکل مواجه کرده است.

رئیس اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان، اظهار داشت: در سامانه بازارگاه 480 هزار تن نهاده خریداری نشده وجود دارد که دلیل آن وجود اطلاعات اشتباه در این سامانه است و حتی امکان ویرایش آن نیز وجود ندارد.

افتخارالدین با اشاره به اینکه رتبه بندی کارخانجات تولیدکننده خوراک دام در دستور کار است، گفت: این موضوع در تولیدات داخلی و صادرات صنایع موثر است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 800 هزار کارخانه تولید خوراک دام در کشور وجود دارد، گفت: ظرفیت این کارخانه ها 30 میلیون تن است اما در حال حاضر امکان استفاده از 50 درصد از این ظرفیت که معادل 15 میلیون تن است وجود دارد.

رئیس اتحادیه کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان ادامه داد: این صنعت دستوری و نظارتی شده است اما در تصمیم گیری‌ها تاخیری وجود دارد که این تاخیر در نهایت به ضرر و زیان مصرف کننده خواهد بود.

افتخارالدین افزود: با تعیین قیمت دستوری به تولیدکنندگان ضرر می‌زنیم اما تصور این است که می‌توان با قیمت گذاری دستوری تورم را کنترل کرد.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 24 آبان، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,729
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,360,487
مهمان: 538
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 538
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]