صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

معطلی ۳ ماهه تولیدکنندگان مرغ برای دریافت سویا
داخلی
تولیدکنندگان مرغ این روزها نگران تامین نهاده‌ها هستند چراکه علاوه بر کیفیت، بحث خرید سویا که علاوه بر بحث نقدینگی در خرید که حتی تا سه ماه هم به طول انجامیده، نگرانی‌هایی برایشان درپی داشته است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس قصه پرغصه مرغداران تمامی ندارد، به‌طوری‌که با افزایش و یا کاهش قیمت مرغ این تولیدکنندگان هستند که یا با دست خالی و در برخی موارد اندک با سود پایین بار تولید را بر دوش بکشند.

طی ماه‌ اخیر هرچند قیمت مرغ مطلوب بوده اما تولیدکنندگان مرغ روزهای سختی را پشت سر می‌گذرانند به‌طوری‌که هم بحث جوجه‌ریزی و هم تامین نهاده‌ها برایشان مشکلاتی درپی داشته است.

تولیدکنندگان مرغ این روزها نگران تامین نهاده‌ها هستند چراکه علاوه بر کیفیت، بحث خرید سویا که علاوه بر بحث نقدینگی در خرید که حتی تا سه ماه هم به طول انجامیده، نگرانی‌هایی برایشان درپی داشته است.

درست است تولیدکنندگان با هر سختی طی ماه‌های اخیر بازار مرغ را تامین کردند اما اگر بحث سویا و همچنین کیفیت نهاده با همین شرایط تداوم یابد نگران هستند که امیدواریم تا دیر نشده در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

عطاءالله حسن‌زاده عضو هیات مدیره مرغداران گوشتی کشور اظهار کرد: این روزها بحث نهاده‌ها مشکل اصلی تولیدکنندگان است؛ به‌طوری‌که تولیدکنندگانی که در مرداد و شهریور ماه امسال نسبت به خرید سویا اقدام کردند هنوز سویا به دست‌شان نرسیده است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اشاره به اینکه معطلی ۳ ماهه سویا مرغداران را نگران کرده است، افزود: موضوع دیگر بحث کیفیت نهاده‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت هزینه تمام شده را افزایش می‌دهد.

حسن‌زاده به جوجه‌ریزی ۱۲۵ میلیون قطعه‌ای در کشور و همچنین ۱۶ میلیون قطعه‌ای در استان مازندران اشاره کرد و گفت: جوجه‌ریزی مطلوب بوده و قیمت‌ها هم متعادل است.

وی با هشدار فصل سرما و احتمال بروز بیماری‌های فصل سرد سال، تصریح کرد: لازم است مرغداران به کیفیت تامین نهاده توجه کنند؛ در غیر این صورت آسیب‌پذیری واحدهای تولیدی شدید و غیرقابل جبران خواهد بود.

این عضو هیات مدیره مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه لازم است تولیدکنندگان بحث مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای را جدی بگیرند تا دچار چالش نشوند، گفت:  در این شرایط باتوجه به بالا بودن هزینه ممکن است مرغداران آسیب جدی ببیند به همین منظور توجه به هشدارها ضروری است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 24 آبان، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,411
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,362,515
مهمان: 528
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 528
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]