صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: ۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر است
اخبار صنایع وابسته

۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر است...... به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایسنا؛ مدیر عامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان گفت: ۲۸.۵ میلیون راس، یعنی حدود ۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر بوده و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر تولید می‌شود.

 فضل خرم در حاشیه جلسه طرح تولید قراردادی گوشت قرمز دام سبک عشایری که در هتل اشراق برگزار شد، اظهار کرد: ‌طرح تولید قراردادی از اردیبهشت ماه پیگیری و با موافقت وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد که این طرح برای حداقل یک میلیون راس دام سبک صورت بگیرد.

وی افزود: با تحویل ۱۸۰ هزار تن نهاده دامی برای جامعه عشایری و جایگزینی چک صیادی به جای ضمانت‌نامه بانکی، یکی از مشکلات تولید قراردادی حل شده است. تمام تلاش ما این است که این طرح به نحوی صورت گیرد که تداوم پیدا کرده و با کمترین مشکل اجرا شود.

خرم عنوان کرد: تفاهم اولیه بر این است که به محض اتمام این مرحله، بلافاصله با تولیدکنندگان خوش‌حساب، مرحله دوم شروع شود و در آن مقطع طرح احتمالا برای دو میلیون راس خواهد بود. این طرح بازار خوب و نهاده در اختیار عشایر قرار می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که قیمت خرید گوشت در این طرح چگونه محاسبه می‌شود، بیان کرد: در تولید قراردادی پیش‌بینی شده تا گوشت با قیمت اعلامی روز جهاد کشاورزی خریداری شود.

مدیرعامل اتحادیه دامداران متحرک ایرانیان در خصوص میزان دام سبکی که در اختیار عشایر کشور قرار دارد، تصریح کرد: ۲۸.۵ میلیون راس، یعنی حدود ۴۲ درصد دام سبک کشور در اختیار عشایر بوده و سالانه بیش از ۲۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر تولید می‌شود. همچنین سالانه ۱۰ میلیون راس دام به بازار عرضه می‌شود. انتظار ما این است که با اجرای طرح تولید قراردادی ضمن افزایش تولید گوشت از ۲۰۰ هزار تن به ۲۵۰ هزار تن، واردات گوشت به میزان ۵۰ هزار تن کاهش یافته و حداقل ۱۵۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی صورت بگیرد.

۱۵ درصد گوشت قرمز خراسان رضوی توسط عشایر تولید می‌شود

محمد حسین جعفری، مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی نیز در ادامه اظهار کرد: در این طرح مقرر است یک میلیون راس دام با هدف تولید گوشت و حمایت از دام عشایر اجرا شود که از این میزان ۲۵۰ هزار راس با توجه به توانمندی خراسان رضوی سهم استان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در استان ما ۹۳۴ هزار واحد دامی وجود دارد. همچنین سالانه ۱۳ هزار تن تولید گوشت توسط عشایر صورت می‌گیرد که ۱۵ درصد گوشت استان و ۱۲ درصد دام سبک متلعق به عشایر استان ما است. همچنین سهم نهاده‌های دامی برای این طرح در استان ۴۵ هزار تن است.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 9 مهر، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,207
بازدید ديروز : 2,401
مجموع بازدید : 121,361,921
مهمان: 670
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 670
تبلیغات

  نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]