صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تازه ها: نمی‌خواهید دهانتان بوی سیر بدهد؟ این راه حل را امتحان کنید......
تازه ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از یورونیوز دانشمندان راه‌حل جدید اثبات شده‌ای را برای از بین بردن بوی سیر اعلام کرده‌اند.

 آیا تا کنون قراری داشته‌اید که به خاطر آن خودتان را از لذت خوردن سیر محروم کرده باشید؟ دانشمندان می‌گویند شاید دیگر نیازی به این کار نباشد؛ شما می‌توانید قرارتان را داشته باشید و سیر هم بخورید، البته به شرطی که یک قاشق ماست هم بعدش مصرف کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که چربی و پروتئین موجود در ماست از خروج تقریباً تمامی ترکیبات بدبو و فرّار سیر به هوا جلوگیری می‌کند.

در مطالعه‌ای که به تازگی در دانشگاه ایالتی اوهایو در ایالات متحده انجام شده است، محققان مواد تشکیل‌دهنده ماست (شامل آب، چربی و پروتئین) را برای خنثی کردن ترکیبات سولفور (که بوی خاص سیر خام و پخته می‌دهد) مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

یافته‌ها نشان داد که ماست به تنهایی ۹۹ درصد از اثر مواد فرّار تولید کننده بو در سیر خام را کاهش می‌دهد. به گفته محققان، تک تک اجزای چربی، آب و پروتئین موجود در ماست اثر خنثی‌کنندگی داشتند، اما چربی و پروتئین موثرتر از آب بودند و ماست پرچرب بهتر از ماست کم‌چرب بود.

مطالعات قبلی نشان داده بود که نوشیدن شیر کامل نیز می‌تواند به خلاص شدن از شر بوی سیر کمک کند، زیرا چربی‌های موجود در آن به چندین مولکول بدبو متصل می‌شوند و آنها را خنثی می‌سازند.

پرفسور شریل بارینگر با بیان اینکه پروتئین‌های موجود در ماست ‌همچنین می‌توانند مولکول‌های فرّار را حتی قبل از انتشارشان در هوا به دام بیاندازند، گفت: ما می‌دانیم که پروتئین‌ها باعث اتصال یا به اصطلاح قاطی شدن طعم‌ها با یکدیگر می‌شوند. بسیاری از اوقات این موضوع منفی تلقی می‌شود، به خصوص اگر غذایی با پروتئین بالا طعم کمتری داشته باشد، اما در این مورد می‌توان آن را مثبت تلقی کرد.

محققان می‌گویند ماست یونانی، که مشخصات پروتئینی بالاتری نسبت به ماست معمولی مورد استفاده در این مطالعه دارد، می‌تواند برای دفع بوی سیر مؤثرتر باشد. 

به گفته آنان، ماست‌های میوه‌ نیز احتمالاً مؤثر خواهند بود، اما در هر حال هر ماستی که استفاده می‌شود، باید در اسرع وقت بعد از خوردن سیر صرف شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 8 مهر، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 227
بازدید ديروز : 3,469
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir