صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

ماجرای ۶ هزار تن نهاده دامی فاسد چیست؟
داخلی
سرمدی درباره جبران ضرر مالی گفت: در صورت اثبات قطعی فاسد بودن نهاده ها دامی، باید مسئولان شرکت پشتیبانی دام و وزارت جهادکشاورزی پاسخگوی زیان وارده به مردم و گرفتاری ایجاد شده باشند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از جمهوریت نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده دامی گفت که وزیرجهاد کشاورزی به جای فرافکنی دستور بررسی دقیق و فنی را صادر کند.

تعدادی از نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۲ شهریور، تذکراتی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده دامی در یکی از انبارهای استراتژیک مطرح کردند که به دنبال آن عبدالرضا مصری نایب رییس محلس به کمیسیون کشاورزی ماموریت بررسی این موضوع را داد؛ در همین راستا محمدجواد عسکری رییس کمیسیون کشاورزی وعده داد که گزارش نظارت میدانی از انبارهای نگهداری ذرت های آلوده صبح فردا دوشنبه (۲۷ شهریور) به صحن علنی مجلس ارائه می‌شود. اما ماجرای فاسد شدن نهاده‌های دامی مربوط به انباری در شهرستان اسدآباد استان همدان است؛ در توضیح اتفاق رخ داده کیومرث سرمدی نماینده اسدآباد در گفت و‌ گو با جمهوریت بیان کرد: حدود ۲۱ هزار تن نهاده در سیلوی استراتژیک شرکت پشتیبانی دام اسدآباد ذخیره و دپو شده که در سال ۱۴۰۱ از بندر وارد کشور شده اند.
 
وی یادآور شد: حدود یک ماه پیش دادستانی و دامپزشکی شهرستان به این موضوع ورود کرد.
 
وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان ذی‌ربط بعد از بررسی های و نمونه گیری ها اعلام کردند بخشی از این نهاده ها فاسد شدند و باید به این موضوع رسیدگی شود اما به آن توجهی نشد.
 
وی ادامه داد: اخیرا آقای اژه ای رییس قوه قضاییه نیز به این موضوع ورود داشته و دستور بررسی را به رئیس کل داد و اعلام شد گزارش دامپزشکی و بررسی های فنی درباره فاسد شدن ۶ هزار تن نهاده صحت دارد.
 
سرمدی با اشاره به رد فاسد بودن ۶ هزار تن نهاده دامی از سوی وزیر کشاورزی گفت: علی رغم گزارش‌ نهاد‌ه‌های نظارتی، وزیر کشاورزی در سفر اخیرش به همدان با قاطعیت اعلام کرد که نهاد‌ه ها مشکلی نداشته و دارای گواهی های سلامت است.
 
ایشان عملا صحبت‌های رییس قوه قضاییه را رد کرد. وی خطاب به وزیر کشاورزی بیان کرد: کاش وزیر جهاد کشاورزی به جای فرافکنی دستور بررسی دقیق و فنی را صادر می کرد و پاسخی مبتنی بر بررسی های علمی و میدانی می‌داد نه اینکه در مصاحبه تلویزیونی با قاطعیت این موضوع را رد کند.
 
نماینده اسدآباد در مجلس با یادآوری نظرات تشکیلات قضایی، دامپزشکی و نهادهای نظارتی مبنی بر فاسد بودن ۶ هزار تن نهاده دامی گفت: ما منتظر شفاف سازی و توضیحات مستند وزارت جهاد کشاورزی هستیم.
 
وی درباره وضعیت ۶ هزار تن نهاده دامی گفت:در صورت راستی آزمایی گزارش دامپزشکی و‌ نهادهای نظارتی و دقیق بودن آن، باید ۶ هزار نهاده دامی معدوم شود؛ وزارت جهادکشاورزی که مدعی فاسد نبودن این نهاده های دامی است، مستندات خود را ارائه کند تا نظر نهایی را متخصصان بدهند.
 
سرمدی درباره جبران ضرر مالی گفت: در صورت اثبات قطعی فاسد بودن نهاده ها دامی، باید مسئولان شرکت پشتیبانی دام و وزارت جهادکشاورزی پاسخگوی زیان وارده به مردم و گرفتاری ایجاد شده باشند؛ همچنین بحث ترک فعل، کوتاهی و اهمال هم بررسی می شود.
 
این نماینده مجلس درباره علت فاسد شدن نهاده ها دامی گفت: طبق گفته های وزیر کشاورزی در صورت فاسد بودن نهاده ها و نداشتن گواهی سلامت از بندر ترخیص نمی شد؛ اگر صحت فاسد بودن تایید شود علت آن به نحوه نگهداری در سیلو برمی گردد که باید دلایل آن مورد بررسی قرار گیرد.
ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 26 شهریور، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,042
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir