صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت مرغ کمتر از نرخ مصوب در بازار
داخلی
ابراهیمی گفت: گرچه در خصوص تولید مرغ گوشتی تنها از لحاظ تامین جوجه و نهاده دامی وابستگی داریم ، اما با تامین و تدارک به موقع نهاده نه تنها در هیچ مقطعی نیاز به واردات مرغ نداریم، بلکه پتانسیل صادرات وجود دارد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از خبرملت علی ابراهیمی مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: بنابر آمار در تیر ۱۳۲ میلیون قطعه و مرداد ۱۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است و پیش بینی می شود که در شهریور به ۱۳۰ میلیون قطعه برسد‌.

به گفته او، با توجه به افزایش جوجه ریزی از پشتیبانی امور دام تقاضا شده که مرغ مازاد را از سطح بازار جمع آوری کنند تا شاهد کاهش قیمت نباشیم چراکه استمرار زیان مرغداران منجر به کاهش جوجه ریزی می شود.

ابراهیمی ادامه داد: در شرایط کنونی پشتیبانی امور دام بصورت جدی باید وارد بازار شود و همواره اقدام به جمع آوری و ذخیره سازی مرغ از سطح بازار کند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران با بیان اینکه پتانسیل صنعت مرغداری بیش از ۳ میلیون تن است، گفت: گرچه آمار رسمی در خصوص سرانه مصرف نداریم، اما طبق آمار اعلامی سرانه مصرف مرغ به ازای هر نفر ۲۴ تا ۲۵ کیلوست که براین اساس مصرف سالانه مرغ ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است.

به گفته او، گرچه در خصوص تولید مرغ گوشتی تنها از لحاظ تامین جوجه و نهاده دامی وابستگی داریم ، اما با تامین و تدارک به موقع نهاده نه تنها در هیچ مقطعی نیاز به واردات مرغ نداریم، بلکه پتانسیل صادرات وجود دارد.

ابراهیمی تولید ماهیانه مرغ را ۲۱۰ تا ۲۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: با توجه به سرانه مصرف، ماهانه ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزار تن گوشت مرغ مورد نیاز است.

او نرخ کنونی هرکیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۴۸ تا ۵۲ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به مازاد تولید و عرضه، مرغ کماکان کمتر از قیمت تمام شده تولید و مصوب در بازار عرضه می شود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 26 شهریور، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,033
بازدید ديروز : 2,448
مجموع بازدید : 120,588,041
مهمان: 266
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 266
تبلیغات


  

     


نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]