صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

قیمت‌گذاری دستوری در صنعت مرغ جواب نمی‌دهد
داخلی
سلیمانی افزود: صنعت مرغ ما اکنون زیرساخت مناسبی دارد اما نیاز به رقابت بازار و برداشته شدن قیمتگذاری دستوری هستیم. اقتصاد دستوری هیچ کجا جواب نداده و اینجا هم جواب نخواهد داد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد آنلاین قائم مقام تجارت و تنظیم بازار وزیر کشاورزی ابراز داشت: واحدهای تولیدی داخل، تخم مرغ مورد نیاز بازار را تامین کرده اند و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم. 

حمید سلیمانی گفت: در شرایط فعلی گوشت سفید (مرغ) حرف اول را می زند چراکه زودبازده بوده و در کشور ما طی ۴۵روز به ثمر می‌رسد. همه قسمت‌های مرغ نیز قابل استفاده بوده و مهم‌تر از همه اینکه ضریب تبدیل خوبی (۱.۷) دارد و بسیاری از کشور‌ها روی این صنعت سرمایه‌گذاری سنگینی کرده‌اند.

او ادامه داد: در ایران نیز سرمایه‌گذاری سنگینی روی این بخش انجام شده و از پنجاه سال پیش صنعت ما به روز است؛ ما در جایگاه صادرکننده بودیم اما مشکلاتی در این صنعت وجود دارد. سه خطه استان شمال، تامین‌کننده بخش زیادی از گوشت ایران هستند.

به گفته سلیمانی، عدم تامین مواد اولیه‌ای چون سویا، مهم‌ترین مشکلی است که در حال حاضر صنعت را هدف قرار داده است. همچنین تصمیمات خلق‌الساعه و اقتصاد دستوری از دیگر مشکلات صنعت به شمار می روند. نوسان قیمت ارز، بلاتکلیفی در اعطای ارز و… سبب می شود شرکت‌های واردکننده توزیع نکنند و در تامین ارز مشکل داشته باشند.

او ادامه داد: مواد اولیه ما ۶۰درصد ذرت و ۳۰درصد سویاست. یعنی ۹۰درصد به ذرت و سویا وابسته هستیم و اگر تامین نشود، قطعا ضریب تبدیل خوب و جوجه ریزی خوبی انجام نخواهد شد. وقتی انگیزه جوجه ریزی نباشد، مرغ مادری‌ها متضرر می شوند. متغیر‌های زیادی در این صنعت دخیل است و الان هم، چون گوشت قرمز و ماهی اقتصادی نیست، تنها منبع پروتئین مرغ است. اگر این هم دچار مشکل شود، به یک کشور واردکننده تبدیل خواهیم شد که تقریبا می‌توان گفت تبدیل شده‌ایم.

او افزود: صنعت مرغ ما اکنون زیرساخت مناسبی دارد اما نیاز به رقابت بازار و برداشته شدن قیمتگذاری دستوری هستیم. اقتصاد دستوری هیچ کجا جواب نداده و اینجا هم جواب نخواهد داد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 26 شهریور، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,420
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir