صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

از کاهش تولید مرغداران تا فاسدشدن نهاده پس از شش ماه
داخلی
کاشانی گفت: تولیدکنندگان برای خرید نهاده حدود ۴ ماه است که در سامانه بازرگاه ثبت‌نام و حتی هزینه خرید نهاده‌ها را پرداخته کرده‌اند، اما واردکنندگان می‌گویند به‌علت مشکلات گمرکی و پرداخت ارز امکان ترخیص کالا‌ها را ندارند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از میزان، عدم دسترسی به‌موقع تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی به مواد اولیه و کالا‌های اساسی یکی از معضلاتی است که بخش تولید کشور با آن روبه‌رو است. رسوب، عدم ترخیص فوری کالا‌ها و در مواردی فساد آن‌ها به‌علت شرایط نامناسب نگهداری از دلایلی است که باعث ایجاد مشکل برای تولیدکننده می‌شود.  

در همین راستا قوه قضاییه جهت حل مشکلات تولیدکنندگان و هدررفت منابع و کالا‌های کشور اقدامات قابل توجه‌ای را برای ترخیص به‌موقع کالا‌ها انجام داده است.  

انتقال ۱۳ هزار تن نهاده‌های سیلوی پشتیبانی امور دام شهرستان اسدآباد همدان به بزرگ‌ترین واحد تولید تخم‌مرغ کشور یکی از اقدامات قوه قضاییه در رابطه با این مسئله است که زمینه افزایش تولید ۲۵ درصدی بزرگترین واحد تولید تخم‌مرغ در کشور را فراهم خواهد کرد.

در این باره حمیدرضا کوچک‌کاشانی، رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن اظهار کرد: تولیدکنندگان برای خرید نهاده حدود ۴ ماه است که در سامانه بازرگاه ثبت‌نام و حتی هزینه خرید نهاده‌ها را پرداخته کرده‌اند، اما واردکنندگان می‌گویند به‌علت مشکلات گمرکی و پرداخت ارز امکان ترخیص کالا‌ها را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه عدم ترخیص به‌موقع کالا‌ها و تحویل آن به تولیدکنندگان باعث کاهش تولیدات مرغداران شده است، افزود: مرغداران و تولیدکنندگان طی نامه‌های متعدد خطاب به دستگاه‌های ذی‌ربط خواستار رفع نیاز تولیدکنندگان به کنجاله‌های مورد نیاز بوده‌اند.  

کاشانی با تاکید بر اینکه برای مرغداران نهاده‌هایی مانند ذرت و سویا بسیار با اهمیت است، اظهار کرد: اگر این نهاده‌ها با تاخیر به دست تولیدکننده برسد، مرغدار مجبور به استفاده از کنجاله نامرغوب می‌شود و همین مساله هم به تولید ضربه خواهد زد و هم تغذیه و سلامت مردم را با مشکل مواجه خواهد کرد.  

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن با تاکید بر اینکه عدم به‌موقع ترخیص کالا‌ها موجب افت کیفیت نهاده‌ها می‌شود، گفت: حدود یک سال است که نهاده مرغوب به دست تولیدکنندگان نرسیده است، در گذشته سویا با پروتئین حدود ۴۴ درصد به دست تولیدکننده می‌رسید، اما در حال حاضر پروتئین سویا‌ها کاهش یافته است و حتی در مواردی با پروتئین ۲۷ درصد مواجه شده‌ایم.  

به گفته وی، اگر نهاده بیش از ۶ ماه پس از تولید به مصرف نرسد، آن نهاده فاسد و غیرقابل استفاده خواهد بود.

کاشانی یکی دیگر از مشکلات عدم به‌موقع ترخیص کالا را افزایش قیمت نهاده‌ها دانست و گفت: در چنین شرایطی در کنار افزایش قیمت، زمینه تخلف برخی از سودجویان در بازار نیز  به وجود خواهد آمد و ممکن است کالا‌هایی را با قیمت بالا و با کیفیت پایین عرضه کنند.

نیاز روزانه یک مرغ به نهاده ۱۲۰ گرم است

به گفته رئیس هیات‌مدیره اتحادیه مرغداران میهن، هر مرغ روزانه به حدود ۱۲۰ گرم نهاده نیاز دارد که ۹۰ الی ۹۵ گرم آن، ذرت و سویا است و اگر مرغداری دارای یک گله صدهزارتایی باشد روزانه به ۱۲ تن نهاده احتیاج خواهد داشت.  

وی در پایان تاکید کرد: اقدام قوه قضاییه در خصوص رفع رسوب کالا‌های اساسی، به‌خصوص نهاده‌ها جای تقدیر دارد، این مسئله باعث خواهد شد که تولید کشور با افزایش روبه‌رو شود و موانع بر سر راه تولیدکنندگان از بین برود، در این رابطه امیدوار هستیم که سایر دستگاه‌ها نیز در کنار این قوه به رفع مشکلات بپردازند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 22 شهریور، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,821
بازدید ديروز : 2,448
مجموع بازدید : 120,587,417
مهمان: 307
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 307
تبلیغات


  

     


نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]