صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

دولت با حذف ارز ترجیحی جلوی قاچاق مرغ و کمبود نهاده را بگیرد
داخلی
لشگری گفت: اگر قیمت مرغ در نهایت آزاد شود، قیمت آن به دلار کیلویی ۱۰۰ هزار تومان می‌شود اما جلوی قاچاق مرغ و کمبود نهاده‌های دامی و طیور گرفته خواهد شد...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار مدیرعامل اتحادیه مرغداران قزوین گفت: اگر قیمت مرغ در نهایت آزاد شود، قیمت آن به دلار کیلویی ۱۰۰ هزار تومان می‌شود اما جلوی قاچاق مرغ و کمبود نهاده‌های دامی و طیور گرفته خواهد شد.

کیوان لشگری با اشاره به وضعیت مرغداری‌ها و واحدهای تولید مرغ گوشتی در استان گفت: استان قزوین سال گذشته در حوزه جوجه‌ریزی مرغ گوشتی رتبه ۱۶ کشور را دارا بود و با توجه به فعالیت‌های صورت‌گرفته این استان جزء پنج استان برتر در این حوزه قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: مردادماه سال گذشته یک‌میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که در مردادماه ۱۴۰۲ به سه میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه رسید که نشانگر رشد دوم برابری جوجه‌ریزی در ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران قزوین با اشاره به شعار سال ۱۴۰۲ یعنی مهار تورم و رشد تولید گفت: با توجه به اینکه دولت ۲۰ میلیارد دلار برای تأمین نهاده دامی ارز ترجیحی می‌دهد و در حالی که اختلاف قیمت بین ارز ترجیحی (۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان) و ارز آزاد ۲۳ هزار تومان است. بنابراین اگر ۲۰ میلیارد دلار را در ۲۳ هزار تومان ضرب کنیم، به یارانه ۴۶۰ هزار میلیارد تومانی دولت می‌رسیم.

لشگری ادامه داد: بنده به آقای مخبر نامه زدم که اگر ۲۶۰ هزار تومان این پول را دولت بردارد و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان آن را در قالب کالابرگ به شش دهک درآمدی نخست اختصاص دهد، می‌تواند ۱۵ کیلو مرغ ۵۰ هزار تومانی به این دهک‌ها بدهد.

وی یادآور شد: اگر قیمت مرغ در نهایت آزاد شود، قیمت آن به دلار کیلویی ۱۰۰ هزار تومان می‌شود که فقط ۱۸ هزار تومان از قیمت فعلی بازار بیشتر است. با این حال به این صورت هم جلوی قاچاق مرغ و کمبود نهاده‌های دامی و طیور گرفته می‌شود و هم نهاده‌ها به وفور وارد بازار می‌شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 18 شهریور، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,439
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir