صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: ۳میلیارد دلار از نهاده‌های وارداتی داخلی‌سازی می‌شود
اخبار صنایع وابسته۳میلیارد دلار از نهاده‌های وارداتی داخلی‌سازی می‌شود .....

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم، رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: با امضای ۲۰ قرارداد تجاری‌‌سازی فناوری‌ جدید نهاده‌های کشاورزی وابستگی کشور به واردات این محصولات ۳میلیارد دلاری کاهش می‌یابد.

غلامرضا صالحی جوزانی در نشست خبری برگزاری دومین رویداد فناوری‌های نوین کشاورزی اظهار داشت: در این مراسم 20 قرارداد تجاری‌‌سازی فناوری‌ کشاورزی منعقد خواهد شد که باعث کاهش وابستگی 3 میلیارد دلاری به واردات نهاده‌های فناوری کشاورزی می‌شود.

وی افزود: 15 تا 20 قرارداد با شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های تولید بذور، سالم‌سازی گیاهان باغی، تولید کودهای زیستی، استارتر صنایع لبنی، تولید محصولات پروبیوتیک و کیت‌های تشخیص خواهد بود.

وی تصریح کرد: حدود 3میلیارد دلار انواع  نهاده‌های فناورانه کشاورزی از جمله بذر هیبرید، برخی کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌های شیمیایی، واکسن‌ها و داروهای دامی، افزودنی‌های صنایع غذایی و ماشین پیشرفته وارد می‌شود‌.

پیش‌بینی می‌شود تا 30 سال آینده دمای کشور حداقل یک درجه افزایش یابد و 30 درصد از میزان آب در دسترس نیز کاهش یابد، از طرفی تا سال 2050 جمعیت کشور به بیش از 100 میلیون نفر خواهد رسید و نیاز به محصولات کشاورزی نیز به 200 میلیون تن می‌رسد که اهمیت دانش‌بنیان‌ها را در بخش کشاورزی دوچندان می‌کند.

وی اضافه کرد: ضریب نفوذ دانش در بخش کشاورزی اما کمتر  از 5 درصد است که در حال بهبود این تراز با فعالیت‌های در دست اجرا هستیم.

رییس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ادامه داد: توسعه کشاورزی دانش‌بنیان مبتنی بر فناوری‌های نوین کشاورزی چالش‌های کشاورزی را مرتفع می‌کند، همچنین این فناوری‌ها شامل اصلاح ژنتیکی بر ژنوم، مهندسی ژنتیک، بیوانفورماتیک و ابرداده‌ها، کشاورزی در فضای بسته، کشاورزی با آب دریا، کشاورزی در بیابان،  گوشت مصنوعی، نانوتکنولوژی، ریزجلبک‌ها، کشاورزی دقیق و هوشمند، پهپادها، هوش مصنوعی و غیره است.

وی تصریح کرد: وضعیت بازار بیوتکنولوژی حدود یک‌هزار میلیارد دلار است و تا سال 2030 به حدود 3هزار میلیارد دلار خواهد رسید، حدود 20درصد آن مربوط به کشاورزی است.

وی افزود: در ایران حدود 200 شرکت دانش‌بنیان واحد فناور و هسته‌های فناور مرتبط با بیوتکنولوژی کشاورزی فعال هستند که ارزش محصولات آنها حدود 500 میلیون دلار است و لازم است این میزان حداقل به 2 میلیارد دلار برسد.

وی ادامه داد: در دو دهه فعالیت پژوهشگاه 70 فناوری قابل تجاری‌سازی به دست آمده است که بخشی از آنها تا ابتدای سال جاری در قالب 40 قرارداد انتقال فناوری به بخش خصوصی منتقل شده است و اثربخشی قابل‌توجهی در بخش کشاورزی داشته‌اند.

وی ابراز کرد: برخی از فناوری‌های راه‌یافته به عرصه کشاورزی در حدود 205 هزار هکتار از اراضی زراعی کشور استفاده شده و سالانه بالغ بر 175 میلیون دلار از محل صرفه‌جویی ارزی با افزایش ارزش افزوده عاید کشاورزی کرده‌اند.

صالحی جوزانی همچنین به برگزاری رویداد فناوری‌های نوین کشاورزی در مردادماه اشاره کرد و گفت: در روز 25 مرداد در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی دومین رویداد فناوری‌های نوین کشاورزی برگزار می‌شود.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 22 مرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,033
بازدید ديروز : 2,448
مجموع بازدید : 120,588,041
مهمان: 263
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 263
تبلیغات


  

     


نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]