صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: خروج دام زنده از چهارمحال و بختیاری بدون مجوز ممنوع است
اخبار صنایع وابستهخروج دام زنده از چهارمحال و بختیاری بدون مجوز ممنوع است ......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس، حسین برزگر چهارمحال و بختیاری گفت: با مصوبه شورای تأمین مقرر شده خروج دام زنده از استان بدون مجوز ممنوع و خرید و فروش آن تنها با فاکتور کاروان‌سرا مجاز است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: شناسنامه‌دار‌کردن و درجه‌بندی انواع گوشت در استان انجام شده است و امسال نیز ساماندهی کاروان‌سراها و میدان‌های دام در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: از ابتدای امسال چالش‌هایی در بازار گوشت قرمز کشور رخ داده که همین موضوع سبب خروج دام زنده از استان شده است از همین رو خروج دام زنده از استان تنها با صدور مجوز و به صورت محدود انجام می‌شود تا بازار داخل استان به ثبات بیشتری برسد.

برزگر اضافه کرد: چهارمحال و بختیاری با دارا بودن بیش از ۲ میلیون و  ۴۰۰ هزار راس دام سبک و ۱۸۰ هزار راس دام سنگین یکی از مراکز تولید گوشت قرمز در کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه سرانه تولید گوشت قرمز در چهارمحال و بختیاری ۲.۵ برابر کشور است، یادآور شد: سالانه بیش از ۲۷ هزار تن گوشت در استان تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: اگرچه در تولید گوشت قرمز برای مصرف داخل استان مشکلی وجود ندارد اما برای ایجاد تعادل میان بازار استان و استان‌های همجوار باید کاروان‌سراها ساماندهی شوند.

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات مجتمع‌های تولیدی سامان، گندمان و نقنه در حال اجرای عملیات زیرساخت است و همچنین اقدامات اولیه راه‌اندازی چهار مجتمع صنعتی تولیدی با سرمایه‌گذاری نهادها و هلدینگ‌های بزرگ اقتصادی نیز در حال انجام است.

برزگر افزود: در حال حاضر ساماندهی کاروان‌سراها در قالب میدان دام با همکاری امور عشایر در اولویت قرار دارد که برای این منظور پنج نقطه مکان‌یابی شده است.

رئیس سازمان جها کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هم‌اکنون در هریک از شهرستان‌های شهرکرد و بروجن  ۱۸ کاروان‌سرا با ۸۰ چوب‌دار فعال است.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 21 مرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,423
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir