صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تولید 95 درصد واکسن‌های دامی و 40 درصد واکسن های طیور
اخبار صنایع وابستهتولید 95 درصد واکسن‌های دامی و 40 درصد واکسن های طیور......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا، مهدی حجازی، در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه دام، طیور و صنایع وابسته با اشاره به اینکه با وجود واکسن‌های باکیفیت موسسه رازی نیازی به واردات محصول مشابه وجود ندارد، گفت: برخی به‌دلیل سود شخصی، به دنبال واردات واکسن هستند.

وی افزود: ما که برای واکسن های انسانی از محصولات موسسه رازی استفاده می کنیم، چرا باید برای واکسن های دام و طیور این موسسه رقیب پیدا کرده و از واکسن ‎های خارجی استفاده نماییم؟!

تولید 95 درصد واکسن های دامی و 40 درصد واکسن های طیور

 حجازی با اشاره به اینکه از 9 واکسن اجباری مورد استفاده انسان، 7 واکسن آن در موسسه رازی تولید می‌شود و این اواخر نیز در تولید واکسن کووید 19 خوش درخشید، گفت: این موسسه 95 درصد واکسن‌های دامی و حدود 40 درصد واکسن‌‎های طیور را تولید می‎ کند و همان طور که رهبر انقلاب فرمودند، وقتی که یک محصول با کیفیت در داخل کشور تولید می ‎شود، نباید کالای مشابه آن به ‎راحتی وارد کشور شود.

وی افزود: این در حالی است که هیچ وقت انتقادی در مورد کیفیت محصولات موسسه رازی وجود نداشته اما برخی مسائل باعث می شود که عده ‎ای به سمت استفاده از محصولات خارجی تمایل داشته باشند؛ چراکه سود شخص آنها در واردات است.

بیمه واکسن

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدی توزیعی رازی با اشاره به برخی از مزیت‌های واکسن‎های موسسه رازی توضیح داد: واکسن های موسسه رازی دارای بیمه است و اگر واکسنی به گله یا فارمی تزریق و با این وجود آن گله دچار بیماری شود، بیمه خسارت وارده را جبرای می ‎کند اما واکسن ‎های خارجی چنین مزیتی ندارند.

حجازی افزود: به علاوه اینکه در بحث حمل و نقل و انتقال واکسن، به زنجیره های سرد نیاز است و در مورد واکسن های وارداتی در بسیاری از موارد بر طریقه انتقال و حمل و نقل آن نظارت وجود ندارد و ممکن شرایط لازم رعایت نشد باشد.

حجازی همچنین گفت: ضمن اینکه واکسن ‎های داخلی از سویه ‎های بومی ساخته می شوند و کارآمدتر هستند و در پیشگیری از بیماری موثرترند.

وجود دانش فنی و تجهیزات لازم

وی افزود: در میان مجموعه متخصصان موسسه رازی، دانش فنی لازم و مناسب برای تولید واکسن وجود دارد، همچنین این موسسه واجد تجهیزات به‎روز برای تولید واکسن است که امکان تولید واکسن‌های با کیفیت را فراهم می ‎آورد. در سال ‎های اخیر نیز با وجود تحریم‌ها، موسسه رازی در به روز کردن تجهیزات و توانمندی ‎های خود موفق عمل کرده است.

صادرات

حجازی همچنین عنوان کرد: با توجه به کیفیت مناسب واکسن ‎های موسسه رازی، امکان صادرات آنها به بازارهای بین‌المللی نیز وجود دارد و هم ‎اکنون برخی واکسن ‎های دام و طیور تولیدی این موسسه به کشور‎هایی مانند تاجیکستان، روسیه، عراق، افغانستان و برخی کشورهای دیگر صادر می‌شوند.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 مرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 4,112
بازدید ديروز : 3,885
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir