صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: رکوردشکنی اصفهان در واکسیناسیون دام و طیور
اخبار صنایع وابستهرکوردشکنی اصفهان در واکسیناسیون دام و طیور......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مهر، سید رضا موسوی با بیان اینکه اردوی جهاد دامپزشکی از ۲۷ تیر به مدت سه روز در شهرستان سمیرم و به طور همزمان در سایر شهرستان‌های استان اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: جهادگران دامپزشکی اصفهان در این اردوی سه روزه موفق به واکسیناسیون ۲۴۵ هزار و ۷۷۳ رأس دام سبک، ۷۷۲ رأس دام سنگین و سم پاشی بدن ۹۲ هزار و ۱۹۹ رأس دام در روستاها و مناطق محروم استان شدند.

وی با اشاره به اینکه هشت هزار و ۱۷۶ رأس دام به طور رایگان معاینه شد، ادامه داد: همچنین ۴۴ هزار و ۸۴۰ قطعه طیور خانگی علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان آموزش چهره به چهره ۸۱۵ نفر دامدار را از دیگر اقدامات اردوی سه روزه جهاد دامپزشکی برشمرد و افزود: ۶۱ اکیپ عملیاتی و ۱۵۲ نیروی جهادی و بسیجی ما را در این طرح یاری کردند.

موسوی با اشاره به اینکه نیم‌میلیون متر مربع جایگاه نگهداری دام سمپاشی شد، اضافه کرد: ۹۲ هزار و ۱۹۲ رأس دام نیز علیه کنه تب کریمه کنگو واکسینه شدند.

وی تصریح کرد: تا امروز هیچ موردی از تب کریمه کنگو در استان اصفهان مشاهده نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه واکسیناسیون علیه هاری یکی از برنامه‌های مهم دامپزشکی استان در تمامی برنامه‌ها و اردوها خواهد بود، ابراز داشت: در اردوی جهادی اخیر یک هزار و پنج قلاده سگ گله علیه هاری واکسینه شدند.

موسوی اضافه کرد: طرح اردوی جهادی تاکنون در ۱۸ استان کشور اجرا شده و در استان اصفهان نیز با توجه به نتایج این برنامه‌ها به صورت منظم، با قدرت و با نگاه محرومیت زدایی و جهادی ادامه خواهد یافت‌.

وی هدف از اجرای اردوهای جهادی را حفظ سرمایه‌های دام و طیور دانست و افزود: پیشگیری و مبارزه با انگل‌های داخلی و خارجی بزرگترین خدمت به سرمایه تولید ملی است و ما در کنار دامداران و مرغداران صنعتی و سنتی برای کنترل بیماری‌ها به جد ایستاده‌ایم.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان همچنین افزایش بهره‌وری با صرف کمترین هزینه را از دیگر اهداف این طرح با توجه به مشکلات کمبود اعتباری این سازمان برشمرد و گفت: دامپزشکی اصفهان در این طرح واکسن و سم مورد نیاز را تأمین کرد و از نظر نیروی انسانی، فرمانداری‌ها و دهیاران و خود روستاییان و بسیج سازندگی، امور عشایر و آموزش و پرورش رایگان کمک کردند و با استفاده از ظرفیت مردمی با کمترین هزینه این کار را انجام دادیم.

موسوی با اشاره به اینکه اردوهای جهادی در شهرستان‌های مختلف استان تا مهرماه ادامه دارد، تصریح کرد: اصفهان امروز ۳۸۰ روستای محروم و کمتر برخوردار دارد که نیاز به خدمت رایگان دارند و به صورت ویژه باید به اینها خدمت کنیم.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 4 مرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,782
بازدید ديروز : 3,343

01. Serinews  - مدير
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir