صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: عشایر ۲۰۰ هزار تن گوشت در سال تولید می‌کنند
اخبار صنایع وابستهعشایر ۲۰۰ هزار تن گوشت در سال تولید می‌کنند......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از سازمان امور عشایر ایران، سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: ۱.۵ میلیون نفر جمعیت عشایری در کشور داریم که ۲۵ درصد گوشت قرمز، ۳۸ درصد دام سبک و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را تولید و تأمین می‌کنند.

سیاوش احمدی میرقائد، سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: ۱.۵ میلیون نفر جمعیت عشایری در کشور داریم که ۲۵ درصد گوشت قرمز، ۳۸ درصد دام سبک و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور را تولید و تأمین می‌کنند که نشان دهنده جایگاه ویژه آنان در تولید و اقتصاد مقاومتی است.

وی اثرات اجتماعی و فرهنگی عشایر را بی‌نظیر عنوان کرد و گفت: عشایر ۲۰۰ هزار تُن گوشت قرمز در سال تولید می‌کنند و اگر ۲۰ درصد رشد تولید گوشت قرمز داشته باشند کشور در گوشت قرمز بی‌نیاز می‌شود.

احمدی میرقائد ادامه داد: عشایر حافظان مرزها و تأمین‌کننده امنیت غذایی و مواد پروتئینی کشور هستند و ۱۱ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده اند و ۶ برابر میانگین سایر اقشار ایثارگری داشته‌اند.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه این سازمان اگرچه مطالبه‌گر امور عشایر است اما متولی رفع همه نیازهای عشایر نیست، گفت: بخشی از خدمات به عشایر را سازمان انجام می‌دهد و بخش دیگر از خدمات را سایر دستگاه‌ها انجام می‌دهند که باید سهم خود را در حمایت از عشایر ادا کنند چراکه خدمات‌رسانی مطلوب به جامعه عشایری و ارتقای شاخص‌های برخورداری آنان، همکاری همه دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های اساسی در حوزه عشایر، اختلاف آمار جمعیت عشایری بین مرکز آمار ایران و سازمان امور عشایر است، عنوان کرد: آمار جامعه عشایری ۱.۵ میلیون تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است اما بر اساس آمار مرکز آمار ایران جمعیت عشایری کشور یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است که در حال پایش این اختلاف آمار هستیم.

احمدی میرقائد با اشاره به وظایف سازمان امور عشایر در قبال عشایر، گفت: تأمین آب، راه و حمایت از تولیدات عشایر از وظایف سازمان امور عشایر ایران است.

وی اظهار داشت: ۳,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تأمین آب، راه و حمایت از تولید و ۲,۵۰۰ میلیارد تومان نیز تسهیلات برای عشایر در نظر گرفته شده و ۴ میلیارد تومان اعتبار برای امور عشایر سوادکوه اختصاص داده‌ایم.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 20 تیر، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,980
بازدید ديروز : 2,448
مجموع بازدید : 120,587,897
مهمان: 278
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 278
تبلیغات


  

     


نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]