صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: نیاز پایتخت به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز
اخبار صنایع وابستهنیاز پایتخت به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا؛ رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه گوشت قرمز مورد نیاز استان تهران تامین است، گفت: مجموع نیاز ماهانه پایتخت به گوشت قرمز ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن است که تامین آن باعث آرامش بازار شده است.

جبرئیل برادری درباره تنظیم بازار گوشت قرمز، اظهار داشت: در حوزه تنظیم بازار کالاهای اساسی سیاست‌گذاری و برنامه ریزی برای ۴۴ قلم کالا به مجموعه جهاد کشاورزی تفویض شده است.

وی افزود: قرار بود پیش‌نیازها و الزامات برای طرح تنظیم بازار به مجموعه جهاد کشاورزی محول شود، اما این اتفاق نیفتاد؛ بنابراین ما وظایف خود را بر اساس رویکرد تحولی و جهادی انجام دادیم.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه روزانه ۴۵۰ تن گوشت قرمز گوسفندی و گوساله به مصرف می‌رسد، تصریح کرد: طبق آمارهای موجود روزانه ۸۰۰ رأس گوساله و ۹ هزار رأس گوسفند کشتار می‌شود و بخشی دیگر از نیاز مصرفی استان تهران از سایر استان‌ها تامین می‌شود.

برادری اظهار داشت: التهابات موجود در بازار به دلیل افزایش هزینه‌های بازاررسانی، نهاده‌های دامی، قاچاق دام و سایر مسائلی بوده که توسط دولت کنترل شده و بازار به آرامش نسبی رسیده است.

وی گفت: قاچاق بخشی از دام کشور به دلیل نوسان نرخ ارز، گاهی موجب التهاب در بازار می‌شود که وزارت جهاد کشاورزی با واردات لاشه کشتار گوسفندی و گوساله به طور نسبی بازار را به آرامش رسانده تا جایی که اکنون عرضه و تقاضا با یکدیگر برابر است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به همکاری بازرسان اتاق اصناف در پایش بازار، افزود: در بحث تشدید نظارت و بازرسی‌ها، بازرسان ما روزانه در سطح استان فعال هستند و بر تمام مغازه‌ها و قصابی‌های این حوزه مستمر رصد و پایش دارند تا جایی که با هرگونه گران‌فروشی به شدت برخورد می‌شود.

برادری اضافه کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۳ هزار مورد بازرسی و نظارت انجام شده که واحدهای متخلف روزانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شدند، البته این مهم شامل تخلفات فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز می‌شود.

وی اظهار داشت: در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای گوشت قرمز گوسفندی و گوساله تامین و در اختیار واحدهای بسته‌بندی قرار می‌گیرد که موظف هستند با قیمت‌های تنظیم بازاری این محصولات را عرضه کنند به طوری که اکنون ران گوشت گوساله و گوسفندی ۲۹۹ هزار تومان، لاشه‌گوشت گوسفندی ۲۸۲ هزار تومان، لاشه‌گوشت گوساله ۲۲۰ هزار تومان است.

به گفته رییس جهاد کشاورزی استان تهران، ۲۵ تا ۳۰ تن گوشت قرمز در برخی مراکز مانند فروشگاه زنجیره‌ای، سازمان میادین میوه‌وتره‌بار با قیمت‌های مصوب و تنظیم بازاری در سطح غرفه عرضه می‌شود.

برادری گفت: شهروندان برای موضوعات گران فروشی می‌توانند از طریق سامانه پیامکی و ۱۲۴ شکایات خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت توسط بازرسان کنترل و برخورد انجام گیرد.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 19 تیر، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,848
بازدید ديروز : 2,144
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir