صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

کاهش روزانه 184 تن از عرضه مرغ
داخلی
در اردیبهشت امسال حدود 123 هزار تن «مرغ و خروس» به بازار عرضه شده است. بررسی تمام آمارهای موجود نشان می‌دهد میزان مرغ عرضه‌شده به بازار در اردیبهشت امسال به کمترین سطح خود رسیده است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اکوایران آمارها نشان می‌دهد میزان مرغ عرضه‌شده به بازار در اردیبهشت امسال به کمترین مقدار خود رسیده است. از ابتدای سال 1401 تا اردیبهشت امسال به طور میانگین هر ماه بیش از 5.5 هزار تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته شده و به عبارتی هر روز 184 تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته شده است.
آمارها از رکورد بی‌سابقه عرضه مرغ به بازار در اردیبهشت امسال حکایت دارد. بر اساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار، در اردیبهشت امسال بیش از 69.6 میلیون قطعه انواع طیور زنده به وزن 166.7 هزار تن به کشتارگاه‌های کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 33 درصد کاهش یافته است.

از این تعداد انواع طیوری که در اردیبهشت وارد کشتارگاه‌های کشور شده معادل 126.9 هزار تن گوشت قابل مصرف انواع طیور به بازار عرضه شده است. بررسی روند میزان عرضه گوشت طیور، نشان از یک رکورزنی قابل تأمل دارد.

بر اساس آمارهای موجود (که از دی 1399 در دسترس است)، میزان عرضه گوشت قابل مصرف انواع طیور به بازار در اردیبهشت امسال به کمترین سطح خود رسیده است.

از مجموع گوشت انواع طیور قابل مصرفی که در اردیبهشت امسال به بازار عرضه شده، سهم ماکیان (مرغ و خروس) معادل 97 درصد و سهم دیگر طیور (بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و سایر طیور) معادل 3 درصد بوده است.

کاهش بی‌سابقه عرضه مرغ

در همین راستا گزارش‌ها نشان می‌دهد عرضه مرغ نیز به کمترین میزان خود طی سال‌های اخیر رسیده است.

در اردیبهشت امسال حدود 123 هزار تن «مرغ و خروس» به بازار عرضه شده است. بررسی تمام آمارهای موجود نشان می‌دهد میزان مرغ عرضه‌شده به بازار در اردیبهشت امسال به کمترین سطح خود رسیده است. همچنین تغییرات نقطه‌ای میزان عرضه ماکیان (مرغ و خروس) نیز نشان از کاهش بی‌سابقه در اردیبهشت امسال دارد.

بیشترین میزان افت عرضه مرغ، مربوط به دومین ماه سال جاری بوده، به طوری که میزان مرغ عرضه شده در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 33.3 درصد کاهش یافته است.

به بیان دیگر از ابتدای سال 1401 تا اردیبهشت امسال به طور میانگین هر ماه بیش از 5.5 هزار تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته شده است. به عبارتی هر روز 184 تن از میزان عرضه مرغ به بازار کاسته می‌شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 31 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,027
بازدید ديروز : 3,717
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir