صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: برای خودکفایی سه نهاده جو ، ذرت و سویا هدف گذاری شده است
اخبار صنایع وابسته
 برای خودکفایی سه نهاده جو ، ذرت و سویا هدف گذاری شده است......


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌ طبیعی و محیط ‌زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برآورد ما این است که می توانیم طی سه تا چهار سال آتی نیاز کشور به سه نهاده دامی جو، ذرت و سویا را تامین کنیم و به خودکفایی برسیم، گفت: هدف گذاری ها در حوزه کشاورزی به این سمت تدوین و برنامه ریزی شده است.

محمد جواد عسکری، نیاز سالانه کشور به این سه قلم کالا را ۲۱ میلیون تن برآورد کرد و افزود: البته تحقق این مهم و موفقیت در این مسیر نیازمند همراهی دستگاه‌ها و مجموعه های ذی ربط است.

وی ادامه داد: با این کار از خروج حجم قابل توجهی ارز از کشور جلوگیری می شود و این ارز را می توان صرف توسعه زیرساخت ها کرد و یا در اختیار تولید کنندگان قرار داد.

او اظهارکرد: نگاهی که در گذشته در خصوص این مساله وجود داشت کاملا بر واردات این سه قلم کالا بود و تامین ۹۰ درصد نیاز کشور از طریق واردات بود و بر همین اساس یک نقشه راه برای کشور ترسیم شده که طی چهار سال این نیازمندی ها در داخل تامین شود.

لزوم تخصیص یارانه به نهاده های دامی

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست نمایندگان این است که دولت روی ذرت، سویا و جو یارانه بگذارد و اگر چنین کند هم به نفع تولید کننده و هم مصرف کننده خواهد بود.

عسکری افزود: در کشورهای توسعه یافته برای بخش کشاورزی یارانه می گذارند چرا که ریسک بخش کشاورزی بسیار بالاست و محصول کشاورزی در اثر سرما، گرما یا خشکسالی می تواند از بین برود و بنابراین نیاز به حمایت و پشتیبانی دارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: بر همین اساس امسال در بحث بیمه برنامه‌های خوبی تدوین شده و اعتبارات قابل توجهی برای این منظور در نظر گرفته شده تا بتوان این بخش را حمایت و تقویت کرد.

 

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 29 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,848
بازدید ديروز : 2,144
تبلیغات

نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir