صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: آغاز واکسیناسیون طیور بومی در خراسان جنوبی
اخبار صنایع وابستهآغاز واکسیناسیون طیور بومی در خراسان جنوبی ......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس، زهره زنگویی مطلق، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی امروز به رسانه ها اعلام کرد: در راستای اقدامات پیشگیرانه دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، مرحله هشتم از واکسیناسیون طیور بومی به وسیله واکسن نیوکاسل آشامیدنی ساخت مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی آغاز شد که  این مرحله تا ۲۹ تیر  ادامه دارد.

وی پیش بینی کرد: ۳۷۰ هزار قطعه پرنده بومی با مشارکت دامپزشکی و همراهی روستائیان، شورا‌های اسلامی و دهیاری‌های روستاها،  در واحد‌های روستایی، مناطق پرتراکم و نیز مناطق پرخطر اطراف واحد‌های صنعتی، در این مرحله واکسینه شوند.

رئیس اداره مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی استان هدف از اجرای این طرح را کاهش انتقال و انتشار ویروس بیماری نیوکاسل از مخازن طبیعی به واحد‌های صنعتی عنوان کرد و افزود: کاهش کانون‌های این بیماری در طیور روستایی، حفظ سرمایه و نیز افزایش تولید و کمک به پایداری معیشت روستائیان را به همراه دارد.

زنگویی مطلق گفت: بیماری نیوکاسل یکی از مهم ترین بیماری‌های ویروسی طیور است که می‌تواند علاوه بر ایجاد بیماری در طیور بومی و صنعتی، خسارات اقتصادی سنگینی را در واحد‌های پرورشی طیور گوشتی و تخمگذار ایجاد کند.

وی مهم ترین راه در پیشگیری از این بیماری و بقیه بیماری‌های تنفسی، را رعایت اصول بهداشت و امنیت زیستی و اجرای برنامه واکسیناسیون مناسب علیه بیماری‌ها اعلام کرد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 28 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,441
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir