صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

وزارت جهاد:‌ خرداد 5 میلیون تن مرغ مازاد خواهیم داشت
داخلی
آقامیری گفت:بخش خصوصی از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرد که حدود ۱۰ میلیون تخم‌مرغ نطفه دار برای زنجیره خودشان وارد و جوجه یکروزه تولید کنند تا بتوانند تولید گوشت و مرغ خود را افزایش دهند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس، سیدمحمد آقامیری در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت: بخش خصوصی از وزارت جهاد کشاورزی درخواست کرد که حدود ۱۰ میلیون تخم‌مرغ نطفه دار برای زنجیره خودشان وارد و جوجه یکروزه تولید کنند تا بتوانند تولید گوشت و مرغ خود را افزایش دهند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت جوجه یکروزه طی مدت اخیر، وزارت جهاد کشاورزی با درخواست آنها موافقت کرد و به تعداد ۱۰ میلیون تخم مرغ نطفه دار مجوز واردات داد که از این میزان تاکنون حدود ۵ میلیون ۸۰۰ هزار تخم مرغ وارد و در دستگاه خوابیده شده است.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: مقدار تخم مرغ وارد شده به حدی نیست که جوجه آن وارد بازار شود و فقط در زنجیره‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آقامیری گفت: یکی از شرکت‌های زنجیره‌ای درخواست واردات تخم مرغ نطفه دار داشت و باقی شرکت‌ها نیز هم می‌توانند درخواست بدهند و مانعی در این زمینه وجود ندارد. البته محدودیت دستگاه برای خواباندن تخم‌مرغ وجود دارد. بنابراین نیاز است که پیش از واردات هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا واردات کشور را با مازاد تولید مواجه نمی‌کند؟ افزود: طبق برنامه اجازه واردات داده شده است. هیچ نگرانی در زمینه مازاد مرغ نداریم. تولیدکنندگان نیز نگران تولید نباشد، زیرا مرغ‌های مازاد تولیدی در داخل را خریداری می‌کنیم. تصمیم داریم که حتی برای ذخایر هم از داخل خرید کنیم. بنابراین به دنبال افزایش تولید هستیم.

وی گفت: در خرداد ماه متوسط تولید مرغ حداقل ۱۸۵ هزار تن خواهد بود. در این ماه حدود پنج هزار تن مازاد تولید داریم. در تیرماه حدود ۱۹۳ هزار تن، در مردادماه ۱۹۵ هزار تن و در شهریورماه نیز ۲۰۰ هزار تن مرغ تولید خواهد شد. متوسط مصرف نیز ماهیانه ۱۸۰ هزار تن است.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 22 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,036
بازدید ديروز : 3,717

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir