صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

زنگ خطر برای تولید تخم مرغ در نیمه دوم سال
داخلی
کشور‌هایی که درخواست صادرات تخم مرغ را داشتند به دلیل گرمای هوا درخواست‌ها کمتر شده و همه عوامل دست به دست هم داده که قیمت تخم مرغ امروز ۱۲ هزار تومان زیر نرخ مصوب دولتی به قیمت ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از شهرآرانیوز تخم مرغ و مرغ دو محصولی که همیشه به عنوان منبع پروتئنی پر مصرف مطرح است که همیشه با فراز نشیب‌هایی چه در بخش تولید و چه در بخش توزیع همراه بوده است. اکنون مرغداران مرغ تخم گذار علی رغم قیمت گذاری نرخ مصوب که به گفته ایشان با هزینه هایشان هم خوانی ندارد، زیر قیمت نرخ مصوب تخم مرغ عرضه می‌کنند و از بی توجهی متولیان به ضرری که متحمل می‌شوند گله دارند.

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذارخراسان رضوی در این باره گفت: درابتدای اردیبهشت امسال وزارت جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار، قیمت تخم مرغ را ۵۶ هزار تومان برای مصرف کننده و ۴۷ هزار ۳۰۰ تومان در مرغداری مشخص کردند. هر چند که قیمت فروش دلال در مرغداری قیمت پایینی بود، باز هم با توجه به شرایط اقتصادی که حاکم شده است مرغداران به این قیمت تمکین کرده اند.

خوراک مرغ تخم گذار نسبت به قبل از اجرای طرح هدفمندی ۶ برابر شد 

به گفته حسین موسی نژاد، بعد از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، هزینه‌های تولید گوشت مرغ و تخم مرغ به شدت افزایش پیدا کرده است. بطوریکه خوراک مرغ تخم گذار نسبت به قبل از اجرای آن طرح ۶ برابر شد. همچنین به دلیل وابستگی زیاد ما به واردات کنجاله و سویا که دو محصول اصلی برای خوراک مرغ است این هزینه‌ها به شدت افزایش پیدا کرده است.

زنگ خطر برای تولید تخم مرغ در نیمه دوم سال

این فعال در پخش صنعت طیور یادآورشد: با توجه به اینکه این افزایش هزینه ماه‌ها اتفاق افتاده بود از آذر ماه سال گذشته درخواست افزایش قیمت داشتیم که توجیه برای تولید کننده هم داشته باشد. ولی متاسفانه به درخواست‌های مرغدار برای بازنگری در قیمت کم توجهی شد واین امر باعث شد از ابتدای زمستان سال گذشته کاهش شدید جوجه ریزی را دراستان خراسان رضوی داشته باشیم. بطوریکه میزان جوجه ریزی نسبت به زمان‌های مشابه سال‌های قبل نصف شده است. متاسفانه این روند تا الان ادامه داشت و امروزشاهد یک زنگ خطر برای تولید تخم مرغ در شش ماه دوم سال هستیم.

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم گذار استان به این موضوع اشاره دارد، با توجه به اینکه هوا گرم و مصرف تخم مرغ پایین است. کشور‌هایی که درخواست صادرات تخم مرغ را داشتند به دلیل گرمای هوا درخواست‌ها کمتر شده و همه عوامل دست به دست هم داده که قیمت تخم مرغ امروز ۱۲ هزار تومان زیر نرخ مصوب دولتی به قیمت هرکیلویی ۳۵ هزار تومان به فروش برسد و مرغدر زیان زیادی را اکنون متحمل کند.

مرغداران مرغ تخم گذار استان روزانه ۵ میلیارد تومان ضرر می‌کنند

موسوی نژاد در ادامه صریح کرد: مرغداران مرغ تخم گذار خراسان رضوی روزانه ۵ میلیارد تومان ضرر می‌کنند و مسئولین امر فقط در زمان افزایش قیمت پیگر حل و فصل هستند واگر قیمت تخم مرغ خدایی ناکرده ۱۰۰۰ تومان از قیمت مصوب افزایش پیدا کند بزرگترین مشکل مسئولین امر می‌شود.
وی افزود:، اما امروز که قیمت تخم مرغ ۱۲ هزار تومان زیر قیمت مصوب عرضه می‌شود توجه و حمایتی. علی رغم مکاتبات زیادی که انجام شده صورت نگرفته است، قطعا اگر به خواسته تولید کننده توجهی نشود بر مشکلات این بخش تولید افزوده می‌شود. 
وی عنوان کرد: جهاد کشاورزی در پاسخ به مشکلات مرغدار اشاره به واگذاری وظایف به اتحادیه‌های کشوری میکند که آن واگذاری هم تنها در برگه و کاغد خلاصه شده است.

تخم مرغ در انتظار سرنوشت مرغ 

موسوی نژاد با بیان اینکه متولیان به درمان بیشتنر از پیشگیری توجه دارند تصریح کرد:. اگر چند ماه گذشته مشکلات مرغداران مرغ گوشتی رسیدگی می‌شد، امروز وضعیت مرغ گوشتی به این شکل نبود. اگر امروز به مشکلات تولید کننده تخم مرغ هم توجه نشود قطعا در شش ماه دوم سال با مشکل مواجه خواهیم شد و مصرف کننده هم با مشکل تامین مواجه خواهد شد.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 20 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,027
بازدید ديروز : 3,717
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir