صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

افزایش عرضه مرغ از استان های شمالی به تهران
داخلی
طلاکش افزود: قیمت ۷۳ هزار تومان هر کیلو مرغ برای مصرف کننده است، قیمتی که امروز به مرغدارها عرضه می کنند ومیانگین قیمت بین ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است حالا با توجه به افزایش عرضه تا سه ماه آینده...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از موج، پیرو کاهش جوجه ریزی در اواخر سال گذشته قیمت مرغ در کشور بالا رفت و بعد از آن در برخی مناطق حتی صف خرید مرغ هم شکل گرفت و بعد از آن وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش انگیزه جوجه ریزی و تولید قیمت مصوب گوشت مرغ را برای هر کیلو به ۷۳ هزار تومان رساند، اما با توجه به اینکه جوجه ریزی های جدید هنوز به بازار عرضه نشده اند قیمت گوشت مرغ در کشور بسیار بالاتر از نرخ مصوب است. دبیر کل فدراسیون طیور ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج افزایش عرضه مرغ از استان های شمالی به تهران اتفاق افتاده و قیمت مرغ به زودی تعدیل می شود.

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه قیمت مرغ در بازار به طور متوسط زیر ۸۵ هزار تومان است، گفت: هرچند ممکن است در برخی مغازه ها قیمت مرغ بالاتر از این رقم هم باشد اما استثنا است.

او با بیان اینکه جوجه ریزی که انجام شده برای تامین نیاز کشور کفایت می کند و به واردات مرغ نیازی نیست، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی زمانی که موضوع قیمت هر کیلو گوشت مرغ به ۷۳ هزار تومان مطرح کردند تاکید کردیم که حداقل یک بازه قیمتی برای نوسانات تعیین شود، زیرا وقتی جوجه ریزی و ... هم به حالت تعادل برسد بازهم این قیمت به زیان تولیدکننده‌ها خواهد بود.

او افزود: قیمت ۷۳ هزار تومان هر کیلو مرغ برای مصرف کننده است، قیمتی که امروز به مرغدارها عرضه می کنند ومیانگین قیمت بین ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان است حالا با توجه به افزایش عرضه تا سه ماه آینده قیمت هر کیلو مرغ به ۷۳ هزار تومان می رسد از طرف دیگر میانگین قیمت فروش مرغ در سال جاری هم ممکن است به زیر ۷۳ هزار تومان برسد.

دبیر کل فدراسیون طیور ایران با اشاره به فشار غیرمنطقی و غیراقتصادی که برای استفاده از نژاد آرین در مرغداری‌ها وجود دارد که باعث شده در ماه ۲۰ هزار تن گوشت کمتری تولید شود گفت: این عامل باعث شده برنامه تولید و مصرف بهم بخورد. ما معتقدیم که این سیاست و اصرار دولت برای استفاده از مرغ آرین اگر عوض نشود ممکن است بازار مرغ اصلا به تعادل نرسد.

او افزود: نژاد مرغ آرین سی سال در کشور استفاده نشده، به همین دلیل نمی شود به یکباره به طور کامل در مرغداری‌ها پرورش داده شوند و این سومدیریت ها عاملی برای زیان مرغداری‌ها و حتی خسارت به مصرف کنندگان است.

او با بیان اینکه اقدامات ژنتیکی روی مرغ آرین بین ۷ تا ۱۰ سال طول می کشد و اگر روند علمی اتفاق نیفتد مشکلات همچنان پابرجا می ماند، تصریح کرد: روی کاغذ حدود ۴۵ درصد جوجه کشور مرغ آرین است اما در واقعیت اینگونه نیست و البته می توان گفت حدود ۳۰ درصد از این جوجه ریزی مرغ آرین بیشتر به گوشت تبدیل نمی شود.

آیا مرغ ایرانی آرین به صرفه است؟

پیش از این محمد حسین بنابازی معاون پژوهش مؤسسه تحقیقات علوم دامی  اعلام کرد: جوجه آرین به دلیل مصرف جیره رقیق‌تر و نهاده هایی با ارزش غذایی پایین تر صرفه اقتصادی دارد، اما مرغ گوشتی نژاد راس برای رسیدن به وزن مورد نظر نیازمند مصرف دو تا سه برابر بیشتر نهاده ها در مقایسه با آرین بوده و در عین حال در صورت پایین بودن ارزش غذایی باید مدت زمان بیشتری در واحد تولیدی بماند تا به وزن مورد نظر برسد.

معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد توسعه زیست فناوری مسئولیت تحقیق و توسعه مرغ آرین را برعهده گرفته اند و امسال توانستند پلتفرم تحقیق و توسعه را برای مرغ آرین ایجاد کنند با تولید مرغ لاین با نژاد ایرانی تحت عنوان آرین، تمام نیاز مرغداری های کشور به مرغ لاین و اجداد از داخل تامین می شود.  پیش از این قسمتی از مرغ اجداد مورد نیاز کشور از خارج تامین می شد که در سال‌های اخیر به علت تحریم های ظالمانه واردات آن متوقف شده بود.

 

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 9 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,012
بازدید ديروز : 3,717
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir