صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 





شرکت دانش بنیان ویوان

پیشنهادی برای کاهش مشکلات تولید مرغ
داخلی
کمالی اظهار کرد: در حال حاضر تولید کنندگان مرغ از لحاظ تأمین نهاده مشکلی ندارند و نگرانی عمده تولید کنندگان به افزایش قیمت جوجه یکروزه برمی گردد چراکه قیمت جوجه یکروزه باید حدود ۱۲ درصد هزینه تولید را...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصاد۲۴ کاهش توزیع و کمبود مرغ در بازار، قیمت آن را بالا برده و هر کیلو مرغ تازه کامل در واحد‌های صنفی سطح شهر تا حدود ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

حدود سه هفته از کاهش عرضه مرغ در فروشگاه‌های سطح شهر می‌گذرد تا جایی که به‌گفته فروشندگان محصولات پروتئینی، میزان توزیع مرغ در مقایسه با اوایل اردیهشت سال جاری به نصف رسیده است.

این در حالی است که مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی پیشتر اعلام کرد: هیچ کمبودی در عرضه مرغ گرم به بازار نداریم و با توجه به رقم بالای جوجه‌ریزی در مرغداری‌های کشور، میزان تولید مرغ در خرداد ماه مازاد بر مصرف کشور خواهد بود و دولت باید برای جمع‌آوری این تولید مازاد از بازار آمادگی داشته باشد، اما امروز وضعیت بازار این محصول با اظهارات این مسئول خیلی متفاوت شده است.

گرانی و کمبود مرغ موضوعی است که این روزها خرید این محصول پروتئینی را برای بیشتر خانواده ها مشکل کرده است.

مقصر گرانی اخیر مرغ کیست؟

در همین رابطه محمدعلی کمالی سروستانی، مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی در گفتگو با اقتصاد ۲۴ از وضعیت و دلایل گرانی این محصول چنین گفت: طبق قرار با وزارت جهاد کشاورزی، جوجه یکروزه با قیمت ۱۵ هزار و ۹۰۰ تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ به دست مرغدار برسد. متاسفانه مزارع مرغ مادر و عوامل فروش، این میزان رقم را رعایت نکرده و همین مسئله باعث افزایش ۵ هزار تومانی نرخ جوجه یکروزه و قیمت مرغ زنده شده است.

وی افزود: مزارع مرغ مادر باید از قیمت‌های مصوب تمکین کنند چراکه آن‌ها نهاده نیمایی می‌گیرند و موظف هستند بر قراری که با وزارتخانه داشتند پایبند باشند.

کمالی اظهار کرد: در حال حاضر تولید کنندگان مرغ از لحاظ تأمین نهاده مشکلی ندارند و نگرانی عمده تولید کنندگان به افزایش قیمت جوجه یکروزه برمی گردد چراکه قیمت جوجه یکروزه باید حدود ۱۲ درصد هزینه تولید را به خودش اختصاص بدهد، اما متاسفانه با قیمت‌هایی که خریداری کردند این هزینه به ۱۷ درصد رسیده است.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: متاسفانه سویه‌های خارجی (جوجه گوشتی) بین ۲۵ تا ۳۲ هزار تومان و بدون ارائه فاکتور و یا دو فاکتور به مرغدار تحمیل می‌کنند و مرغدار هم جرأت شکایت از وضعیت موجود را ندارد چراکه در صورت هر اعتراضی اسم مرغدار وارد لیست سیاه آقایان می‌شود و جوجه به این تولید کننده فروخته نمی‌شود.

پیشنهادی برای کاهش مشکلات تولید مرغ

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت تولید کنندگان مرغ گوشتی، پیشنهادی جهت کاهش مشکلات این بخش ارائه شده یا خیر، گفت: پیشنهاد ما این بود که سامانه معاملات جوجه راه اندازی شود، که متأسفانه با مقاومت مزارع مرغ مادر این کار عملیاتی نشده است.

کمالی خاطرنشان کرد: دولت با اتحادیه مرغداران گوشتی در راه اندازی سامانه معاملات جوجه همسو و هم‌نظر است، اما قدرت ایستادگی مزارع مرغ مادر نسبت به پیشنهاد ما و حمایت دولت از این طرح بیشتر است.

 

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 9 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,572
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات




نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir