صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

بازار آرام تخم مرغ
داخلی
سالانه حدود یک میلیون تن تخم مرغ در کشور مصرف می شود که بیش از این میزان در کشور تولید می شود همچنین سالانه 2.2 میلیون تن مرغ در کشور استفاده می شود که تولید کشور همواره...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس، قیمت تخم مرغ در بازار نسبت به روزهای قبل افت داشته و حتی پایین تر از نرخ مصوب به فروش می رود.  در حالی که حدود دو هفته پیش شورای قیمت گذاری نرخ تخم مرغ را هر شانه 100 هزار تومان مصوب کرده بود اما اکنون قیمت در بازار پایین‌تر از این قیمت ها است.

پیشتر قیمت تخم مرغ به شانه ای 120 هزار تومان هم رسیده بود و نگرانی برای مصرف کنندگان ایجاد کرده بود.

گزارش میدانی از بازار نشان میدهد که هر شانه تخم مرغ 30 تایی به قیمت 90 هزار تومان به فروش می‌رود،  علاوه بر آن فراوانی در بازار بیش از اندازه است به حدی که حتی قیمت پایین هم نتوانسته عاملی برای پیشی گرفتن تقاضا از عرضه شود.

*چرا قیمت تخم مرغ کاهش یافت

2 دلیل عمده برای کاهش قیمت تخم مرغ در بازار وجود دارد نخست اینکه همه ساله با گرم شدن هوان مصرف تخم مرغ کمتر می شود و مصرف در فصول سرد سال همواره بیشتر است.

دوم اینکه تولید تخم مرغ  بیشتر شده و عرضه را در بازار فراوان کرده است بنابراین این دو عامل سبب شده تناسب عرضه و تقاضا در با زار به هم ریخته و موجب کاهش قیمت شود.

مشاهدات میدانی نشان میدهد که قیمت مرغ هم روند کاهشی به خود گرفته و از قیمت های بیش از 90 هزار تومان روزهای گذشته به محدوده 85 هزار تومان رسیده است اگرچه هنوز با نرخ مصوب 73 هزار تومان شورای قیمت گذاری فاصله دارد.

سالانه حدود یک میلیون تن تخم مرغ در کشور مصرف می شود که بیش از این میزان در کشور تولید می شود همچنین سالانه 2.2 میلیون تن مرغ در کشور استفاده می شود که تولید کشور همواره بیش از این میزان بوده و در مقاطعی صادرات هم داشتیم؛ طبق اعلام کارشناسان ظرفیت تولید بیش از 3 میلیون تن مرغ در کشور و جود دارد که اگر از مرغداران حمایت و نیاز آنها تامین شود نه تنها قیمت در داخل پایین می آید بلکه امکان صادرات هم وجود خواهد داشت.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 3 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,461
بازدید ديروز : 4,052
مجموع بازدید : 122,192,003
مهمان: 12
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 12
تبلیغاتنماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir