صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

پتانسیل تولید ۳ میلیون تن مرغ در کشور وجود دارد
داخلی
قاسمی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری منجر به تنش قیمت کالاهای اساسی می شود، گفت: قیمت گذاری دستوری در بازار مرغ موجب شد که تولیدکننده رغبتی به تولید نداشته باشد که در نهایت امروز نتیجه این...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ارسلان قاسمی گفت: علی رغم پتانسیل تولید ۳ میلیون تن مرغ در کشور، اما سرانه مصرف کنونی مرغ ۲ تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتن در سال است.

 ارسلان قاسمی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری منجر به تنش قیمت کالاهای اساسی می شود، گفت: قیمت گذاری دستوری در بازار مرغ موجب شد که تولیدکننده رغبتی به تولید نداشته باشد که در نهایت امروز نتیجه این سیاست کاملا ملموس است.

او سیستم دلالی را علت اصلی اختلاف قیمت کالاهای اساسی از جمله مرغ اعلام کرد و گفت:‌ با اصلاح نظام توزیع و تزریق نقدینگی به بخش تولید می توان از دلال بازی و واسطه گری در بازار جلوگیری کرد.

قاسمی ادامه داد:‌بنابر آمار سالانه ۲ میلیون تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزارتن مرغ در کشور مصرف می شود، گفت: این درحالی است که پتانسیل تولید ۳ میلیون تن مرغ در کشور وجود دارد، از این رو دولت باید اجازه دهد که ۸۰۰ هزارتن مرغ مازاد صادر شود و ارز حاصل از صادرات به واردات نهاده تبدیل کرد که متاسفانه به سبب عدم برنامه این امر محقق نمی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری، امسال به منظور پایداری تولید باید قیمت گذاری دستوری حذف شود و همواره با فراهم کردن ابزار و نگاه کردن به تولید به عنوان زنجیره ارزش، مشکلات را حل و فصل کرد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 2 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 2,368
بازدید ديروز : 1,706
تبلیغات


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir