صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

کاهش التهاب بازار مرغ طی روزهای آینده
داخلی
حسن‌زاده درباره وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: طی هفته پیش شاهد مشکلاتی در بازار مرغ بودیم که یکی دو روز اخیر شرایط بهتر شد و باتوجه به جوجه‌ریزی انجام شده و روانه تولیدات به بازار انتظار داریم ،التهاب بازار کمتر شود...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور گفت: طی هفته پیش شاهد مشکلاتی در بازار مرغ بودیم که یکی دو روز اخیر بهتر شد و با توجه به جوجه‌ریزی انجام شده و روانه تولیدات به بازار انتظار داریم التهاب بازار کمتر شده و جوجه‌ریزی خوب نیز می‌تواند تعادلی بین عرضه و تقاضا برقرار کند.

عطاءالله حسن‌زاده عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور درباره وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: طی هفته پیش شاهد مشکلاتی در بازار مرغ بودیم که یکی دو روز اخیر شرایط بهتر شد و باتوجه به جوجه‌ریزی انجام شده و روانه تولیدات به بازار انتظار داریم ،التهاب بازار کمتر شود.

وی گفت: وضعیت جوجه‌ریزی در ماه‌های فروردین و اردیبهشت هم مطلوب بوده که می‌تواند تعادلی بین عرضه و تقاضا برقرار کند.

*جوجه‌ریزی به میزان کافی انجام شد

عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با اشاره به اینکه تولید مرغ به اندازه کافی است و جوجه‌ریزی هم انجام شد، تصریح کرد: بخشی از مشکلات مربوط به بالا رفتن هزینه تولید و گران شدن تولید و بخشی هم مربوط به عرضه و تقاضا است، بالاخره بازار شرایط خاص خود را دارد  و البته اینها التهاب بازار را بالا برد.

حسن‌زاده با اعلام اینکه ما هم نگران وضعیت بودیم سعی شد با جوجه‌ریزی التهاب کمتر شود، اظهار کرد: مرغ به میزان کافی موجود است و دلیل مشکلاتی که امروز در استان شاهد هستیم این است مازندران تامین کننده، مرغ تهران است و قطعا خریداران مرغ در تهران اثرگذار هستند.

وی با اشاره به اینکه تا قبل سال جدید از ۱۵ آبان تا ۱۵ بهمن دست‌کم با میانگین ۵ تا ۷هزار تومان پایین‌تر از هزینه تولید مرغ به بازار عرضه می‌شد که این مسأله منجر به متضرر شدن تولیدکننده می‌شد، تصریح کرد: وقتی تولید آسیب دید، قطعا اثر خود را بر بازار داشت ولی تلاش ما این بود که بتوانیم دور از شرایط التهاب بازار را پیش ببریم. 

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران به به جوجه‌ریزی ۱۰۵ میلیون قطعه‌ای در فروردین و ۱۱۵ میلیونی در اردیبهشت ماه در کشور اشاره کرد و افزود: در استان هم نزدیک به ۱۳ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در فروردین و بالای ۱۳ میلیون قطعه در اردیبهشت انجام شده که به‌تدریج مرغ به بازار می‌آید تا التهاب بازار کمتر شود.

*نگرانی از افزایش قیمت جوجه و تأثیر آن بر بازار

حسن‌زاده بیان کرد: با وجود اینکه قیمت جوجه بالا است اما تقاضا هم وجود دارد، قیمت جوجه به بالای ۲۷هزار تومان رسیده که هزینه سنگینی بر قیمت تمام شده خواهد داشت.

وی با انتقاد از نبود کیفیت لازم در بحث جوجه و نهاده‌ها، یادآور شد: همه اینها دست به دست هم داد و موجب طولانی شدن زمان پرورش و در نتیجه افزایش هزینه‌های تولید شده است.

* دلیل نایاب شدن مرغ تولیدکنندگان نیستند

مدیرعامل مرغداران مازندان گفت: اینکه مرغداران جلوی عرضه مرغ را به بازار می‌گیرند کاملا نادرست است چون تولیدکننده بلافاصله باید نسبت به تخلیه مرغ به بازار اقدام کند؛ در غیر این صورت خسارت‌ها قابل جبران نخواهد بود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 1 خرداد، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,026
بازدید ديروز : 3,717
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir