صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جزئیات چرخه تخلف از جوجه یک روزه تا گوشت مرغ
داخلی
لاکش با اشاره به اینکه خرید گران جوجه یک روزه به عرضه گران گوشت مرغ بدل می شود، افزود: به طور قطع این چرخه ای همیشه وجود داشته است و ما به به وزارت جهاد کشاورز اعلام کرده ایم که دامنه...


موج، به تازگی سرپرست وزارت جهاد کشاورزی خبر داده که یک مرغداری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به دلیل گران فروشی بالاتر از نرخ مصوب جریمه شده است. این موضوع مربوط به هفته های اخیر بوده که به دلیل عرضه کم جوجه یک روزه قیمت ها بسیار بالا رفته بود.

دبیر کل فدراسیون طیور ایران در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج با اشاره به اینکه تخلف مربوط به یک شرکت عرضه کننده جوجه یک روزه بوده که به قیمت بالاتر از مصوبه فروخته است، گفت: قیمت نرخ مصوبه جوجه یک روزه ۱۶۹۰۰ تومان است و در یک ماهه اخیر قیمت جوجه یک روزه کمتر از ۲۵ هزار تومان نبوده است و معلوم نیست این شرکت متخلف با چه قیمتی جوجه عرضه کرده که جریمه شده است.

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه خرید گران جوجه یک روزه به عرضه گران گوشت مرغ بدل می شود، افزود: به طور قطع این چرخه ای همیشه وجود داشته است و ما به به وزارت جهاد کشاورز اعلام کرده ایم که دامنه مثبت و منفی ده درصد قیمت نسبت به نرخ مصوب باید وجود داشته باشد  تا زمانی که قیمت جوجه و مرغ 10 درصد بالاتر از نرخ مصوب شد دستگاه های نظارتی واکنش شدیدی نشان ندهند و اگر قیمت بازار ده درصد هم قیمت پایین تر از نرخ مصوب بیاید مرغ دار هم باید این کاهش قیمت را تحمل کند تا بازار به تعادل برسد، در چنین شرایطی شرکت پشتیبانی دام و ... می توانند برای تنظیم بازار ورود کنند.

تاثیر گرانی جوجه یک روزه بر بازار مرغ

در چند هفته اخیر قیمت مصوب گوشت مرغ بالاتر آمده و به ۷۳ هزار تومان رسیده و این نرخ به دلیل اینکه حاشیه سود منطقی دارد عرضه ها افزایش یافته است، اما در فروردین ماه به دلیل اینکه میزان جوجه ریزی در بهمن و اسفند کاهش پیدا کرده بود قیمت گوشت مرغ در ابتدای بهار به شدت بالا رفت و با تغییر نرخ گوشت مرغ میزان تقاضا برای جوجه یک روزه هم افزایش پیدا کرد و باعث شد که قیمت جوجه یک روزه بالا برود که قطعا تبعات آن در بازار گوشت مرغ در آینده نمایان خواهد شد، هرچند سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده در صورتی که مرغداران بخواهند بالاتر از نرخ مصوب بفروشند قطعا واردات مرغ از ترکیه را اجرایی می کنیم.

 

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 31 اردیبهشت، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,357
بازدید ديروز : 2,084
تبلیغات 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir