صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

گرانی فروشی جوجه یکروزه علت افزایش قیمت گوشت مرغ است
داخلی
کمالی با بیان اینکه گران فروشی جوجه یکروزه باعث تداوم گرانی گوشت مرغ در بازار شده است، گفت: مشکل اصلی واحدهای طیور در خصوص جوجه یکروزه است، البته تلاش داریم حباب قیمتی این ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایرنا مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه گران فروشی جوجه یکروزه باعث تداوم گرانی گوشت مرغ در بازار شده است، گفت: مشکل اصلی واحدهای طیور در خصوص جوجه یکروزه است، البته تلاش داریم حباب قیمتی این محصول شکسته شود تا مشکل را برطرف کنیم.

محمدعلی کمالی در خصوص وضعیت بازار مرغ و تداوم گران فروشی گوشت مرغ، افزود: به تازگی قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی ۵۲ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ برای مصرف‌کنندگان ۷۳ هزار تومان تعیین شده است، اما به دلیل تداوم گران فروشی جوجه یکروزه قیمت این محصول بیش از نرخ مصوب در حال مبادله است.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار داشت: توافق اتحادیه مرغداران گوشتی با شورای قیمت‌گذاری برای عرضه مرغ زنده و گوشت مرغ با نرخ‌های مصوب با شرط عرضه جوجه یکروزه با نرخ مصوب بین ۱۵ هزار و ۹۰۰ تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان و توزیع نهاده‌های طیور برای ذرت ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان در بنادر کشور بوده است.

انحصار فروش جوجه یکروزه در دست ۵ تا ۶ شرکت

وی تصریح کرد: اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه سویه وارداتی بین ۲۷ تا ۳۲ هزار تومان به پرورش‌دهندگان مرغ فروخته می‌شود که این رقم تقریباً دو برابر نرخ مصوب است که اجحاف به تولیدکنندگان است و در صورتی که تولیدکننده‌ای به این وضعیت معترض شود در لیست سیاه دفاتر فروش جوجه یکروزه قرار می‌گیرد.

کمالی مشکل اصلی تولید مرغ گوشتی را خصوصی بودن تولید و فروش جوجه یکروزه دانست و گفت: در حال حاضر عوامل فروش جوجه یکروزه کشور محدود است و تقریباً بین ۶۰ تا ۷۰ درصد فروش آن توسط ۵ تا ۶ شرکت بزرگ انجام می‌شود که انحصاری در بازار این محصول ایجاد کرده است و تولیدکنندگان چاره‌ای جز خرید با شرایطی که آنان تعیین می‌کنند، ندارند.

به گفته وی، این در حالی است چند بار انجمن جوجه یکروزه به این شرکت‌های فروش اخطار داده، اما تاکنون توجهی به این اخطارها نشده است.

برنامه واردات جوجه یکروزه نرخ‌ها را می‌شکند

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی افزود: تلاش داریم با مدیریت جوجه یکروزه حباب قیمتی این محصول شکسته شود، البته وزارت جهاد کشاورزی نیز به‌تازگی اعلام کرد در صورت ادامه این روند دست به واردات جوجه یکروزه می‌زند؛ یعنی تخم مرغ نطفه‌دار وارد کشور می‌شود تا مشکل فعلی جوجه یکروزه برطرف شود.

وی با بیان اینکه حجم جوجه‌ریزی کاهش نیافته است، اظهار داشت: اکنون میزان آن در اردیبهشت‌ماه ۱۱۰ میلیون قطعه است و تلاش داریم با کنترل قیمت عوامل تولید و مواد اولیه مشکل را برطرف کنیم.

ذرت و کنجاله سویا ۵۵ درصد مواد اولیه تولید مرغ زنده

کمالی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد تولید مرغ زنده را ذرت و کنجاله سویا تشکیل می‌دهد گفت: در یک ماه گذشته توزیع نهاده‌های طیور مانند کنجاله سویا و ذرت در سامانه بازارگاه با مشکل روبرو شده و تاکنون توزیعی از این بخش نداشته‌ایم علی‌رغم اینکه تولیدکنندگان مبلغ خرید نهاده‌ها را پرداخت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: طی یک هفته اخیر بخشی از کنجاله سویا موردنیاز تولیدکنندگان به دستور دولت توسط شرکت پشتیبانی امور دام بارگیری و توزیع شده است؛ بنابراین چون دولت تامین کننده نهاده‌های طیور است نگرانی در این خصوص نداریم، اما مشکل اصلی ما با توزیع‌کنندگان جوجه یکروزه است که باید تدبیری در این خصوص اندیشیده شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 30 اردیبهشت، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,593
بازدید ديروز : 2,647
تبلیغات


 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir