صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صادرات تخم‌مرغ متوقف شد
داخلی
نبی‌پور خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که توان خرید مردم برای گوشت قرمز و مرغ کم شده است مصرف تخم‌مرغ افزایش و رغبت بیشتری برای خرید تخم‌مرغ از خود نشان می‌دهند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا رییس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار خاطرنشان کرد: ازآنجایی‌که توان خرید مردم برای گوشت قرمز و مرغ کم شده است مصرف تخم‌مرغ افزایش و رغبت بیشتری برای خرید تخم‌مرغ از خود نشان می‌دهند.

ناصر نبی‌پور با بیان اینکه قیمت تخم‌مرغ اصلاح شده است، گفت: دولت با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های تمام شده، با فروش تخم‌مرغ کیلویی 47 هزار و 300 تومان درب مرغداری و کیلویی 56 هزار تومان برای مصرف‌کنندگان موافقت کرد اما هم‌اکنون میانگین قیمت این محصول درب مرغداری‌ها کیلویی 40 هزار تومان است و بالاتر از این نرخ خریداری ندارد. وی با اشاره به توقف صادرات تخم‌مرغ در هفته اخیر، بیان کرد: حجم تولید بیشتر از نیاز داخلی است و باید مازاد تولید صادر شود اما از آنجایی‌که شرایط صادرات دشوار شده است تولیدکنندگان انگیزه‌ای برای صادرات ندارند؛ مقرر کرده‌اند برای بازگشت ارز باید شورای اقتصاد تصمیم بگیرد که صادرکننده چقدر باید مابه التفاوت ارز پرداخت کند همچنین صادرکنندگان برای بازگشت ارز باید تعهد محضری بدهند.

اگر صادرکننده نداند که چقدر باید مابه التفاوت ارز حاصل از صادرات پرداخت کند نمی‌تواند صادر کند. سال گذشته این مابه التفاوت 2 هزار و 500 تومان تا 3 هزار تومان بود؛ اما اگر شورای اقتصاد تصمیم بگیرد که مابه التفاوت باید 10 هزار تومان شود صادرکننده باید از کدام منبع این پول را تامین کند؟این فعال اقتصادی تخم‌مرغ را ارزان‌ترین پروتئین در سبد خانوارها معرفی کرد و افزود: در سال جاری با گرم شدن دمای هوا میزان مصرف تخم‌مرغ کاهش پیدا نکرد این در حالی است که همواره در این بازه زمانی میزان مصرف کاهش پیدا می‌کرد؛ اما هم‌اکنون میانگین سرانه مصرف تخم‌مرغ بالای 14 کیلو گرم شده است.

ازآنجایی‌که توان خرید مردم برای گوشت قرمز و مرغ کم شده است مصرف تخم‌مرغ افزایش پیدا کرده و رغبت بیشتری برای خرید تخم‌مرغ از خود نشان می‌دهند. به گفته رییس هیات‌مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار؛ میادین میوه و تره‌بار سطح شهر هر میزان که تخم‌مرغ نیاز داشته باشند اتحادیه می‌تواند در اختیار آنها قرار بدهد. نبی‌پور مازاد ماهیانه تخم‌مرغ را حدود 15 تا 16 هزار تن دانست و افزود: مرغ‌های تخم‌گذار 65 تا 70 هفته به کشتارگاه‌ها فرستاده شدن و اگر قیمت همچنان روی میانگین 40 هزار تومان باقی بماند شاهد کشتار بیشتر مرغ‌های تخم‌گذار خواهیم بود.

وی با اشاره به کمبود سویا در بازار، گفت: سویا کیلویی 16 هزار و 300 است اما این خوراک دام در بازار موجود نیست و دولت سویاهایی که پول آن را دریافت کرده است را تحویل نمی‌دهند؛ همچنین قیمت کلسیم فسفات افزایش قیمت را تجربه کرده است و قیمت آن کیلویی 50 هزار تومان شده است این در حالی است که قیمت آن 2 ماه پیش کیلویی 28 هزار تومان بود و این افزایش قیمت در سایر ریز مغذی‌ها نیز تکرار شده است.  این فعال اقتصادی در پایان با بیان اینکه بهترین تخم‌مرغ در خاورمیانه را ایران تولید می‌کند، گفت: قطر، عمان، بحرین، عراق، افغانستان خواهان تخم‌مرغ ایران هستند و اگر قیمت تخم‌مرغ ترک و ایران یکی باشد تخم‌مرغ ایران را انتخاب می‌کنند.

 

ارسال شده در مورخه : شنبه، 30 اردیبهشت، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,613
بازدید ديروز : 2,647
تبلیغات


 


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir