صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات 

شرکت دانش بنیان ویوان

دلیل کمبود مرغ در بازار چیست؟
داخلی
محمدی درباره اینکه چرا مرغ در بازار کم است گفت: سیاست‌های اشتباه در ماه‌های قبل، دلیل کمبود کنونی مرغ در بازار است. در سال گذشته مرغ مادر با مازاد تولید مواجه بود و در مقطعی زیان ده...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از شهرآرانیوز چند روزی است زمینه فروش مرغ مصوب در سطح بازار کم شده است و از طرفی توزیع مرغ یخ زده هم در جهت متعادل سازی بازار متوقف شده است. همین امر باعث شده تعادل عرضه و تقاضا بر هم بخورد؛ و بازار دچار کمبود مرغ با نرخ مصوب شود.

عضو انجمن مرغداران مرغ گوشتی خراسان رضوی درباره اینکه چرا مرغ در بازار کم است گفت: سیاست‌های اشتباه در ماه‌های قبل، دلیل کمبود کنونی مرغ در بازار است. در سال گذشته مرغ مادر با مازاد تولید مواجه بود و در مقطعی زیان ده شد و این موضوع باعث شد دولت اختیار را به انجمن جوجه یک روزه دهد. و به جای اینکه در آن مقطع صادرات و یا ذخیره سازی افزایش یابد، تولید جوجه را انجمن کاهش داد.

کاهش جوجه ریزی در ماه های گذشته، علت کمبود کنونی مرغ در بازار

وی افزود: اما به این موضوع توجه نشد که در نیمه اول سال مصرف بالا بوده و با کاهش جوجه ریزی تبعات چند ماه دیگر خود را نشان می‌دهد و همین اتفاق هم افتاد و امروز شاهدیم که مرغ در سطح بازار هم با کمبود مواجه شده است. با کاهش تولید جوجه یکروزه، هم مرغدار مجبور شد با قیمت بالایی خریداری کند و هم اینکه جوجه‌ای هم در بازار نبود. اکنون هم تولید جوجه را دارند افزایش می‌دهند، اما چند ماهی زمان می‌برد بازار متعادل شود.

به گفته این فعال در حوزه طیور، مشهد پتانسیل تولید بالایی دارد به طوریکه اگر مشهد ۷ میلیون نیاز روزانه اش است در حالیکه ۱۲ میلیون در ماه ظرفیت تولید دارد. اینکه گفته می‌شود مشهد مصرف کننده است و تولید کننده نیست دروغ محض است. ماظرفیت بالای تولید داریم، اما دریک مقطعی جوجه نبوده که مرغدار پرورش دهد. الان هم که تولید بالا برود زمان بر است بازار متعادل شود.

با قوه قهریه نمی‌توان اقتصاد را پیش برد

سلطان محمدی یادآورشد: با قوه قهریه نمی‌توان اقتصاد را پیش برد. دولت وظیفه اش نظارت و تنظیم بازار است و با سیاست‌های دستوری نمی‌توان عرضه و تقاضا را دستوری متعادل کرد که نتیجه این سیاست دستوری قطعه بندی و کار زیر زمینی است که هم بهداشت مردم و هم مصرف به خطر می‌افتد.
وی تاکید کرد: زیر ساخت‌ها در استان فراهم است و در چند سال گذشته واحد‌های تولیدی هم  افزایش یافته است و حتی مازاد هم داریم. فقط در این مقطع باید تولید جوجه افزایش پیدا کند و راه دیگری هم ندارد.

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 28 اردیبهشت، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 5,046
بازدید ديروز : 7,078
مجموع بازدید : 118,922,987
مهمان: 655
عضو: 1
مجموع انلاین ها : 656
01. Serinews  - مدير
تبلیغات  

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]