صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ به روند تولید آسیب می‌زند
داخلی
مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار قم با انتقاد از دستور ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ، این اقدام را موجب آسیب دیدن تولید کنندگان برشمرد و از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در این خصوص تجدید نظر کند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از مهر مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار قم با انتقاد از دستور ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ، این اقدام را موجب آسیب دیدن تولید کنندگان برشمرد و از وزارت جهاد کشاورزی خواست تا در این خصوص تجدید نظر کند.

حمیدرضا اسماعیلی اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران تشکل‌های ملی و استان‌ها برگزار شد؛ اینگونه توافق به عمل آمد که صادرات باید از طریق اتحادیه‌ها انجام شود و هیچ کسی حق منع و توقف صادرات را ندارد.

وی بیان داشت: متأسفانه معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بدون در نظر گرفتن منافع ملی و امنیت غذایی در اقدامی صادرات تخم مرغ خوراکی را ممنوع کرده است.

اسماعیلی افزود: به سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نامه‌ای نوشتیم و از وی خواستیم تا نسبت به رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی گفت: با توجه به تصویب نامه شورای قیمت گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی در دی ماه سال گذشته، به منظور مدیریت بهینه بازار تخم مرغ تمامی اختیارت به اتحادیه مرکزی میهن واگذار شد که به منظور تداوم تولید، پایداری بازارهای صاراتی، جلوگیری از ضرر و زیان تولید کنندگان و امنیت پایدار غذایی کشور، ضرورت دارد تا ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی لغو شود.

مدیرعامل تعاونی مرغ تخمگذار قم تصریح کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده، انتظار داریم مدیران جهاد کشاورزی که همه گونه با شرایط تولیدکنندگان این حوزه آشنایی دارند با برخی تصمیمات غیر کارشناسانه تولیدکنندگان را دچار مشکل نکنند، چون هم به زیان تولیدکننده و هم به زیان کشور خواهد بود.

اسماعیلی از فعالیت ۲۷۱ واحد مرغ تخم‌گذار و ۹۲ واحد پرورش پولت، نیمچه تخم‌گذار در استان قم خبر داد و گفت: بیش از ۹۴ درصد مرغداران مرغ تخم‌گذار و پرورش پولت استان تحت پوشش شرکت تعاونی هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در استان قم ۱۵۰ تن تخم مرغ تولید شد که ۱۰۰ تن مازاد ان صادر شده است افزود: ظرفیت پروانه مرغ تخم‌گذار در استان قم، ۱۰ میلیون و ۱۹۸ هزار قطعه مرغ تخم‌گذار است که از این تعداد، ۷ میلیون و ۸۵۲ هزار قطعه مرغ فعال و در حال تولید است.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 27 اردیبهشت، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,385
بازدید ديروز : 2,737
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir