صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

درخواست مرغداران برای افزایش قیمت مرغ
داخلی
به اعتقاد مرغداران؛ مشکلات مدیریتی دولت دلیل بروز این شرایط در بازار مرغ است و مرغداران نباید تاوان آن را با تحمل زیان بدهند، چراکه نتیجه آن از دست رفتن تولید و نوسانان شدیدتر در بازار است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از اقتصادآنلاین درخواست افزایش قیمت مصوب خرید مرغ زنده از مرغداران در حالی است که قیمت این کالای اساسی در برخی استان‌ها افزایش زیادی داشته و صف‌های طولانی برای خرید مرغ با نرخ دولتی در مراکز عرضه شکل گرفته است.

اما به اعتقاد مرغداران؛ مشکلات مدیریتی دولت دلیل بروز این شرایط در بازار مرغ است و مرغداران نباید تاوان آن را با تحمل زیان بدهند، چراکه نتیجه آن از دست رفتن تولید و نوسانان شدیدتر در بازار است.

محمد علی کمالی سروستانی، مشاور عالی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران، در این ارتباط به اقتصاد آنلاین گفت: پس از اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها هزینه‌های تولید مرغ ۲۲۰ درصد افزایش یافت، اما متناسب با آن قیمت مصوب خرید مرغ از مرغداران افزایش پیدا نکرد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن، به واسطه تحمیل تولید مازاد بر نیاز مرغ از سمت دولت به صنعت مرغداری، شاهد کاهش تقاضا به نسبت عرضه در بازار بودیم.

کمالی سروستانی تصریح کرد: عدم توازن بین عرضه و تقاضا در شرایطی اتفاق افتاد که هزینه تولید هر کیلوگرم مرغ به بیش از ۵۰ هزار تومان رسید ولی متوسط خرید مرغ از مرغداران حداکثر ۳۸ هزار و ۷۰۰ تومان بود؛ به عبارت دیگر، صنعت مرغ گوشتی در ماه‌های پس از اصلاح نظام یارانه‌ای، ماهیانه بیش از ۲۱۶۰ میلیارد تومان زیان دید.

وی با بیان اینکه تحمیل این زیان همراه با عدم حمایت دولت از صنعت مرغداری کشور بود، افزود: مرغداران‌ امید داشتند دولت در سالجاری به جبران زیان‌های تحمیل شده، قیمت مصوب مناسب و کارشناسی برای مرغ زنده تعیین کند اما، هنوز این اقدام مهم و ضروری اتفاق نیفتاده است.

به گفته کمالی سروستانی؛ به رغم اطلاع مسئولان از افزایش قابل توجه هزینه های تولید و زیان مرغداران همچنان اصرار بر خرید مرغ از مرغداران به نرخ پایین دارند و آن ها را تحت فشار و برخوردهای شدید نیرو‌های نظارتی قرار داده اند.

وی معتقد است؛ اینگونه رفتار‌ها و برخورد‌ها با مرغداران بدون پشتوانه قانونی و شرعی است و نتیجه‌ای جز از دست رفتن تولید و نوسانان شدیدتر در بازار ندارند.

کمالی سروستانی خبر داد: اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، همراه با نامه به سرپرست جدید وزارت جهاد کشاورزی آنالیز قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ را نیز برای تعیین قیمت مصوب جدید ارائه داده است.

مشاور عالی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران قیمت برآورد شده برای خرید هرکیلوگرم مرغ زنده از مرغداران را ۵۳ هزار تومان عنوان کرد.

نامه 1

 

ارسال شده در مورخه : پنجشنبه، 31 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,572
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir