صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولید مرغ کاهش یافت
داخلی
یوسفی افزود: ۳ ماه قبل جوجه را اصلا نمی‌خریدند و قیمت جوجه به قطعه‌ای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان رسید و بسیاری از تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه ورشکست شدند و همین مسائل باعث شد که امروز قیمت جوجه ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از همشهری رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی درباره قیمت مرغ گفت: ما فقط قیمت مصوب هر کیلو ۶۳ هزار تومان را قبول داریم و بالاتر از آن تخلف است.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر افزایش قیمت مرغ به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان منتشر شد. این در حالی است که نرخ مصوب مرغ کیلویی ۶۳ هزار تومان است.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با رد این قیمت گفت: این قیمت‌ها اصلا درست نیست و با رصدی که انجام شده است چنین قیمتی نداریم.

این در حالی است که مرغ تنها در میادین میوه و تره‌بار شهرداری نزدیک به نرخ مصوب عرضه می‌شود و در قصابی‌های سطح شهر و سوپرگوشت‌های آنلاین، مرغ تازه تا ۹۰ هزار تومان هم به فروش می‌رود. محمد یوسفی در این باره گفت: ما فقط قیمت مصوب را قبول داریم و بالاتر از آن تخلف است.

یوسفی ادامه داد: هرچند ما به قیمت مصوبی که اعلام شده است اعتراض داریم ولی تا زمانی که ستاد تنظیم بازار و مسئولین مربوطه قیمت مصوب را تغییر نداده‌اند ما این قیمت‌ها را تایید نمی‌کنیم و به مردم پیشنهاد نمی‌کنیم که مرغ را گران‌تر از نرخ مصوب بخرند و وقتی مرغ تازه هر روز در میادین میوه و تره‌بار موجود است بهتر است مرغ را از این مراکز تهیه کنند.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار باید هر چه زودتر نرخ واقعی مرغ را اعلام کند، افزود: باید قیمت نهاده‌ها و هزینه‌هایی که برای تولید مرغ استفاده می‌شود راستی‌آزمایی شود چرا که نرخ ۶۳ هزار تومان در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ تعیین شد و همان زمان هم ما به آن اعتراض داشتیم حال که از ابتدای سال ۱۴۰۲ مباحثی مانند نرخ تورم و افزایش حقوق و دستمزدها را داشته‌ایم این نرخ باید اصلاح شود.

یوسفی در مورد نقش مرغداران در گرانی قیمت مرغ گفت: من نمی گویم که مرغداران، مرغ خود را حتما به قیمت مصوب می‌فروشند اما اینکه همه تقصیر را گردن تولیدکنندگان بیندازند هم درست نیست چون در مقطعی قرار داریم که به دلیل اینکه جوجه‌ریزی از دو ماه قبل کم شده است، تولید مرغ کاهش یافته و باید ستاد تنظیم بازار در نرخ‌گذاری به همه این مسائل توجه کند.

یوسفی در مورد اینکه تولید مرغ نسبت به ماه‌های قبل چقدر کاهش یافته است، گفت: در حالی که قرار بوده در حدود ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی شود در حدود ۱۰۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که علت آن به مشکل تامین نهاده‌ مرغداران مربوط می‌شود.

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی افزود: ۳ ماه قبل جوجه را اصلا نمی‌خریدند و قیمت جوجه به قطعه‌ای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان رسید و بسیاری از تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه ورشکست شدند و همین مسائل باعث شد که امروز قیمت جوجه یک روز به ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان برسد.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی اخیرا اعلام کرد که مشکل تامین نهاده‌های مورد نیاز مرغداران حل شده است. یوسفی در این باره گفت: این موضوع به طور کامل صحت ندارد و مشکل تا حدودی حل شده است و تا نهاده‌های مورد نیاز به دست همه مرغداران برسد کار قدری طول می‌کشد در حالی که باید این محموله نهاده‌ها ۳ ماه قبل ارسال می‌شد اما باز ما منتظر تصمیم نهادهای مربوطه و ستاد تنظیم بازار هستیم تا با نرخ‌گذاری منطقی از ضرر بیشتر تولیدکنندگان کاسته شود.

ارسال شده در مورخه : چهارشنبه، 30 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,753
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir