صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

احتمال گرانی یا کمبود تخم مرغ در نیمه دوم 1402
داخلی
موسوی نژاد با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی در بازارگاه از ابتدای اسفند ماه تغییر کرد که کارشناسی نبود، افزود: در حال حاضر مولفه های تاثیرگذار قیمت تخم مرغ را به دولت اعلام کردیم و خواستار بازنگری...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از موج سید حسین موسوی نژاد گفت: در پاییز هر ماه 800 هزار جوجه ریزی در ماه انجام شد اما در زمستان به 250 هزار قطعه رسیده است، اثر کاهش این جوجه ریزی مرغ تخم گذار در نیمه دوم سال 1402 نمایان می شود.

بازرس اتحادیه مرغداران کشور با بیان اینکه تا هفته گذشته قیمت هر کیلو تخم مرغ حدود ۳۰ هزار تومان به مشتریان فروخته می شد، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو تخم مرغ ۳۷ هزار تومان است که زیر قیمت مصوبه ۳۹ هزار تومان سال ۱۴۰۱ است، هرچند ما این قیمت مصوب را هم قبول نداریم، زیرا قیمت هر کیلو تخم مرغ بیش از ۴۷ هزار تومان تمام می شود.

سید حسین موسوی نژاد با تاکید بر اینکه در پاییز هر ماه ۸۰۰ هزار جوجه ریزی در ماه انجام شد اما در زمستان به ۲۵۰ هزار قطعه رسیده است، اظهار کرد: اثر کاهش این جوجه ریزی مرغ تخم گذار در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ نمایان می شود و از آنجایی که جوجه ریزی مرغ تخم گذار حداقل ۶ ماه نیاز دارد و مانند مرغ گوشتی نمی توان ۴۵ روزه نتیجه بگیرد اگر دولت چاره ای برای این کار پیدا نکند، به طور قطع با گرانی تخم مرغ مواجه خواهد شد و در آن زمان نمی توان به صورت گسترده هم واردات تخم مرغ انجام داد.

او با اشاره به اینکه سال گذشته مکاتباتی با وزارت جهاد کشاورزی برای تامین نهاده ها انجام شده بود، گفت: مطابق وعده های وزارت جهاد کشاوری برای جوجه ریزی مرغ تخم گذار، مرغداران جوجه ریزی انجام دادند اما وزارت جهاد کشاورزی در اجرای وعده های خود ناتوان بود زیرا نه تنها در قیمت تخم مرغ بازنگری انجام نشد بلکه در تامین نهاده ها هم کم کاری شد.

موسوی نژاد با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی در بازارگاه از ابتدای اسفند ماه تغییر کرد که کارشناسی نبود، افزود: در حال حاضر مولفه های تاثیرگذار قیمت تخم مرغ را به دولت اعلام کردیم و خواستار بازنگری در تعیین قیمت تخم مرغ شدیم اما دولت به بهانه فضای تورمی از اجرای آن خودداری کرده است.

او با تاکید بر اینکه طرح کارت الکترونیکی و خرید کالای یارانه ای با وجود اینکه طرح خوبی بود اما اجرایی نشده است، تصریح کرد: اجرای  آن می توانست در بازار مرغ و تخم مرغ موثر باشد.

او افزود: در شرایط کنونی صنعت مرغداری کشور با چالش نقدینگی مواجه است و از طرف دیگر هزینه های تولید بالا رفته و صادرات تخم مرغ تحت تاثیر قرار گرفته، از این رو دولت باید مشوق های صادراتی بدهد، متاسفانه تاکنون نتوانسته  اقدام موثری انجام دهد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 27 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,477
بازدید ديروز : 3,450

01. Serinews  - مدير
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir