صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

افزایش قیمت مرغ به دلیل کمبود نهاده‌های طیور
داخلی
مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی درباره نوسان قیمتی در بازار گوشت مرغ اظهار کرد: این امر ناشی از کمبود نهاده‌های دامی در سال جدید نیست بلکه تبعات کمبود در سال قبل است...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از  مهر مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: افزایش قیمت مرغ به دلیل کمبود کنجاله سویا بود که بعد از مذاکرات بین دولت و بازرگان‌ها مشکل حل شد.

محمد علی کمالی، مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت و گویی رادیویی به موضوع افزایش قیمت مرغ پرداخت و گفت: از اواسط بهمن و اسفند سال گذشته مرغداران دچار کمبود کنجاله سویا شدند، علت هم اختلاف قیمتی بود که بین بازرگان‌ها، واردکننده‌ها و دولت وجود داشت و این باعث شد که به موقع بار حمل نشود و کنجاله سویا قیمتش به شدت افزایش پیدا کرد و کمیاب شد.

وی افزود: سال جدید با توجه به مذاکراتی که بین دولت و بازرگان‌ها انجام شد در نهایت بارگیری آزاد شد و کسانی که در سامانه بازارگاه سهمیه داشتند به تدریج بارشان حمل و تا حدودی بازار آرام شد.

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی درباره نوسان قیمتی در بازار گوشت مرغ اظهار کرد: این امر ناشی از کمبود نهاده‌های دامی در سال جدید نیست بلکه تبعات کمبود در سال قبل است.

کمالی ادامه داد: گرانی نهاده منجر به این شد که برخی مرغدارها سریع‌تر گله‌هایشان را به بازار عرضه کنند همچنین جوجه ریزی در اسفند کاهش یافت و در نهایت تعداد تخم مرغ نطفه دار کمتر خوابانده شد؛ در نتیجه مجموعه این مسائل باعث شد که امروز با گران شدن قیمت مواجه باشیم.

وی تصریح کرد: نباید فراموش کرد هزینه‌های تولید به شدت افزایش پیدا کرده و مرغدارها متحمل هزینه‌های بالایی می‌شوند به طوری که هر کیلو مرغ بالای ۵۰ هزار تومان تمام می‌شود. البته قابل قبول نیست که این مرغ در بازار به ۸۰ هزار تومان و در برخی مقاطع به بالای این قیمت‌ها برسد.

کمالی گفت: قیمت‌های فعلی بازار گوشت مرغ را واسطه‌ها افزایش می‌دهند.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 27 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,683
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir