صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: تولید کلزا به ۱۸۰ هزارتن می رسد
اخبار صنایع وابستهتولید کلزا به ۱۸۰ هزارتن می رسد......

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برآوردها حاکی از آن است که امسال ۱۸۰ هزارتن کلزا برداشت شود.

علیرضا مهاجر معاون وزیر در امور زراعت گفت: در سال زراعی جاری ۱۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی کشور زیر کشت محصول دانه‌ روغنی کلزا رفته است که پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۸۰ هزار تن محصول برداشت شود.

او افزود: با توجه به شرایط خاص آب و هوایی و خشکسالی حاکم بر استان گلستان که بیشترین سطح زیر کشت در این استان است از لحاظ وسعت نسبت به سال گذشته افزایشی نداشته‌ایم.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی به آغاز برداشت گندم نیز اشاره کرد و گفت: در سال زراعی جاری پنج میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی به زیر کشت گندم رفته است که از این میزان یک میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار گندم آبی و سه میلیون و ۹۵۰ هزار هکتار گندم دیم است.

او گفت: هرچند از نظر سطح زیر کشت گندم نسبت به سال زراعی گذشته در کشور افزایشی نداشته‌ایم اما با توجه به شرایط آب و هوایی پیش‌بینی می‌شود تولید گندم امسال نسبت به سال گذشته حدود ۱۵ درصد افزایش یابد.

مهاجر ادامه داد: برداشت گندم در استان‌های گرمسیری شامل بوشهر، سیستان و بلوچستان، شمال استان خوزستان، جنوب استان فارس و هرمزگان آغاز شده است.

به گفته او، در حال حاضر به اندازه کافی کمباین برای برداشت محصول گندم وجود دارد و تنها در زمینه تامین سوخت کمباین مشکلاتی وجود دارد که انتظار می‌رود با قول و وعده دولت در کوتاه‌ترین زمان مشکل سوخت کمباین‌ها و سایر وسایلی که در زمینه برداشت گندم فعال هستند در کشور برطرف شود.

معاون امور زراعت در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم نیز گفت: قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۲، ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده و ۱۵۰۰ تومان یارانه کشت در نظر گرفته شده که بخشی از آن به یارانه کود و بذر اختصاص داده شده است.

او افزود: هرگونه افزایش قیمت خرید تضمینی گندم منوط به تصمیم دولت و مجلس شورای اسلامی است.

مهاجر گفت: هم‌اکنون مراکز خرید گندم در سراسر کشور آماده تحویل محصول هستند و با توجه به هماهنگی‌های انجام شده تلاش می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن پول گندم‌کاران پرداخت شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 19 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 4,171
بازدید ديروز : 3,885
تبلیغات

 

  


نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir