صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

جوجه‌ریزی مرغ در قزوین از ۳۱ میلیون قطعه گذشت
داخلی
رمضان‌پور متوسط تولید گوشت مرغ در استان قزوین را حدود 150 تن در روز دانست و گفت: با این حال به طور متوسط حدود 60 تن گوشت مرغ در استان قزوین مصرف شده و حدود 90 تن...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در سال ۱۴۰۱ در مجموع ۳۱ میلیون و ۲۲۷ هزار جوجه‌ریزی مرغ گوشتی در استان قزوین انجام شده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ حدود ۲.۳ درصد کاهش یافته است.

علی رمضان‌پور با اشاره به آمار مقایسه‌ای جوجه‌ریزی گوشتی در سال‌های 1401 و 1400 اظهار داشت: در سال 1401 در مجموع 31 میلیون و 227 هزار جوجه‌ریزی مرغ گوشتی در استان قزوین انجام شده که در مقایسه با سال 1400 حدود 2.3 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: حدود 40 درصد جوجه‌ریزی مرغ گوشتی در شهرستان قزوین، 33 درصد در شهرستان تاکستان، 10.5 درصد در شهرستان بویین‌زهرا، 5.8 درصد در شهرستان آوج، 5.6 درصد در شهرستان آبیک و 5.1 درصد هم در شهرستان البرز صورت گرفته است. بنابراین شهرستان قزوین بیشترین جوجه‌ریزی و تولید گوشت مرغ در استان قزوین را به خود اختصاص می‌دهد.

رمضان‌پور با بیان اینکه میزان جوجه‌ریزی استان قزوین در سال 1401 نسبت به 1400 حدود 720 هزار قطعه کاهش یافته است، ادامه داد: در مجموع در سال 1401 حدود 66 هزار تن گوشت مرغ در استان قزوین توسط حدود 370 واحد مرغداری پرورش مرغ گوشتی و کشتارگاه‌ها تولید شده است.

وی یادآور شد: بخش زیادی از تولید گوشت مرغ در استان قزوین در استان‌های همجوار و همسایه به ویژه استان تهران مصرف می‌شود و استان قزوین نقش راهبردی در تأمین گوشت مرغ پایتخت و سایر استان‌های مجاور مانند البرز دارد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی قزوین متوسط تولید گوشت مرغ در استان قزوین را حدود 150 تن در روز دانست و گفت: با این حال به طور متوسط حدود 60 تن گوشت مرغ در استان قزوین مصرف شده و حدود 90 تن هم برای تنظیم بازار به سایر استان‌ها ارسال می‌شود و در ایامی مانند عید نوروز که نیاز به مرغ در استان بیشتر باشد، میزان خروج گوشت مرغ از استان قزوین کمتر می‌شود.


ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 14 فروردین، 1402 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 1,725
بازدید ديروز : 3,450
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir