صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات

 


 

شرکت دانش بنیان ویوان

صنایع: امکان خودکفایی در واردات نهاده دامی با غنی‌سازی ضایعات غذا
اخبار صنایع وابستهامکان خودکفایی در واردات نهاده دامی با غنی‌سازی ضایعات غذا......

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از بازار ضایعات بخش کشاورزی در کشور معادل تامین غذای ۱۸ میلیون نفر است، کنترل و استفاده از روش‌های دانش بنیان در غنی سازی غذایی ضایعات بخش کشاورزی می‌تواند کشور را از واردات نهاده ­های دامی بی نیاز کند.

اکبر تقی زاده عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز با اشاره به فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص نقش دانشگاه‌ها و دانش بنیان‌ها در مقوله امنیت غذایی در بخش کشاورزی گفت: تمرکز ما مبتنی بر کاهش و قطع واردات نهاده های دامی در کشور است.

تقی زاده افزود: برای هر منطقه و هر ناحیه می‌شود از ضایعات کشاورزی همان منطقه با بهره وری بالای ۶۰ درصد برای تامین خوراکهای دامی استفاده کرد. غنی سازی ضایعات کشاورزی جهت استفاده بهتر دام می‌تواند ضامن امنیت غذایی و کاهش وابستگی کشور به واردات نهادههای دامی باشد.

وی با اشاره به وجود ۳۰ درصد ضایعات کشاورزی از کل تولیدات این بخش در کشور خاطر نشان کرد: توجه بیشتر به دام پروری جهت استفاده بیشتر مردم از مواد پروتئینی از اهمیت ویژه‌ای برای کشور برخوردار است و این مهم نیازمند تامین آب است و با توجه به کمبود آب در کشور باید به سمت بهره وری محصولات گام برداریم. به صورت شفاف باید بتوانیم "کاه" را از یک غذای شکم پر کن برای دام با استفاده از روش‌های علمی به ماده‌ای سرشار و غنی برای غذای دام تبدیل کنیم و در این بخش نقش دانش بنیان‌ها بسیار تعیین کننده است.

تقی زاده تصریح کرد: با وجود یک میلیون تن ضایعات نیشکر در کشور می‌توانیم با استفاده از روش‌های بومی و داخلی، بخشی از خوراک دام را در کشور تامین کنیم؛ لذا با استفاده از روش‌های نوین تامین خوراک دام غنی شده حتی می‌شود از بیماری‌های دام نیز جلوگیری شود.

ارسال شده در مورخه : شنبه، 27 اسفند، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 3,397
بازدید ديروز : 2,737
تبلیغات
نماد اعتماد


 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : info@bankpoultry.ir