صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

تولید تخم مرغ در خراسان رضوی 2 برابر میزان مصرف است
داخلی
موسوی نژاد افزود: تولیدکننده با افزایش هزینه ها رغبتی به جوجه ریزی ندارد و این زنگ خطری برای حدود ۶ ماه آینده است. ما درخواست افزایش قیمت را داده ایم اما توجهی به آن نشده و همین موضوع باعث شده تا...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از فارس سید حسین موسوی‌نژاد اظهار کرد: روزانه حدود ۴۵۰ تن تولید تخم مرغ در خراسان رضوی داریم و میزان مصرف روزانه حدود ۲۰۰ تن است که تولید مازاد بر نیاز به استان های دیگر صادر می‌شود. طبق روال سال های گذشته در ماه مبارک رمضان معمولا مصرف تخم مرغ کاهش می یابد و در ایام عید نوروز، مصرف آن بیشتر می شود. اگر نیاز مردم استان باز هم بیشتر شود مشکلی در زمینه تامین تخم مرغ خانوار نداریم.

وی با اشاره به هزینه‌ بالای تولید تخم مرغ گفت: با توجه به این که در روزهای پایان سال هستیم اما قیمت ها بیشتر از نرخ مصوب نیست و تخم مرغ به همان مبلغ هر کیلو ۴۷ هزارتومان فروخته می شود. هرچند که با افزایش هزینه ها این مبلغ دیگر برای تولیدکنندگان توجیه اقتصادی ندارد.

موسوی نژاد افزود: تولیدکننده با افزایش هزینه ها رغبتی به جوجه ریزی ندارد و این زنگ خطری برای حدود ۶ ماه آینده است. ما درخواست افزایش قیمت را داده ایم اما توجهی به آن نشده و همین موضوع باعث شده تا تولید کننده به سمت کاهش تولید برود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار استان ادامه داد: قیمت تمام شده هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار بیش از ۴۵ هزارتومان است و تولیدکننده لازم است سود ۱۰ درصدی بگیرد. با این محاسبات باید تولیدکننده هر کیلو تخم مرغ رادر حدود ۴۹ هزارتومان درب مرغداری بفروشد و با توجه به افزایش هزینه‌ها لازم است دولت، نگاه حمایتی به این حوزه داشته باشد.

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 16 اسفند، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 7,805
بازدید ديروز : 15,251
مجموع بازدید : 116,794,595
مهمان: 292
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 292
تبلیغات


   


 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]