صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز
داخلی
مقدسی خاطر نشان کرد: کاهش تقاضا و عدم امکان صادرات دام سنگین به دلیل بالابودن عوارض صادراتی، مازاد دام سنگین را به همراه آورده است؛ به نظر می‌رسد اگر دولت منابع مالی لازم برای خرید مازاد دام سنگین ...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از ایلنا؛ احمد مقدسی خاطر نشان کرد: کاهش تقاضا و عدم امکان صادرات دام سنگین به دلیل بالابودن عوارض صادراتی، مازاد دام سنگین را به همراه آورده است؛ به نظر می‌رسد اگر دولت منابع مالی لازم برای خرید مازاد دام سنگین را فراهم نکند این صنعت با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.

احمد مقدسی با بیان اینکه قیمت تمام شده دام سنگین بالاست، افزود: دام سنگین کیلویی ۱۰۵ هزار تومان برای تولیدکنندگان تمام می‌شود این در حالیست که دامداران با ۱۰ هزار تومان ضرر  کیلویی ۹۵ هزار تومان دام زنده را عرضه می‌کنند؛ فروش بیش از ۲۵۰ هزار تومانی گوشت گوساله اجحاف در حق مصرف‌کنندگان است در حالیست‌که این گوشت در بازار کیلویی ۳۰۰ هزار تومان بفروش می‌رسد.

این فعال اقتصادی با اشاره به ایجاد فاصله قیمتی بین تولید و مصرف، گفت: کاهش تقاضا و عدم امکان صادرات دام سنگین به دلیل بالابودن عوارض صادراتی، مازاد دام سنگین را به همراه آورده است؛ به نظر می‌رسد اگر دولت منابع مالی لازم برای خرید مازاد دام سنگین را فراهم نکند این صنعت با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.

به گفته وی؛ شرکت‌ پشتیبانی امور دام باید گوشت ۵ تیکه را کیلویی ۲۵۰ هزار تومان از دامدار خریداری کند در این شرایط امکان تنظیم بازار گوشت وجود دارد می‌تواند.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران از تامین نشدن منابع مالی شرکت پشتیبانی امور دام از سوی سازمان برنامه و بودجه خبر داد و افزود: هم اکنون مشکلی در بحث تولید و تامین گوشت نداریم؛ کاهش نقدینگی عرضه را تاحدودی با چالش مواجه کرده است و اگر این روند ادامه داشته باشد به نظر می‌رسد در روزهای آینده چالش‌های پیشروی این بازار افزایش پیدا کند.

مقدسی در پاسخ به این پرسش که آیا در تامین نهاده‌های دامی با چالش مواجه هستیم؟ بیان کرد: جو و ذرت در بازار موجود است اما در تامین سویا تولیدکنندگان با چالش مواجه هستند.

همچنین در این رابطه نیما حبیب‌فر عضو هیات مدیره فروشندگان گوشت گاوی در پاسخ به این پرسش که قیمت دام زنده کیلویی ۹۵ هزار تومان است چراکه قیمت گوشت گوساله در واحدهای صنفی بالای ۳۰۰ هزار تومان است؟ گفت: نصف وزن دام زنده گوشت است پس اگر قیمت دام زنده را کیلویی ۱۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم ۱۰۰ ضرب‌در ۲ می‌شود ۲۰۰ هزار تومان و با کسر استخوان از گوشت ۶۰ هزار تومان به قیمت دام اضافه می‌شود؛ پس در مجموع قیمت گوشت گوساله کیلویی ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان خواهد شد  که با احتساب ۱۰ درصد سود قصاب عرضه گوشت گوساله در واحدهای صنفی باید کیلویی ۲۹۵ تا ۳۰۰ هزار تومان باشد.

وی قیمت گوشت گوساله در بازار را منطقی دانست و افزود: مصرف یک پله کاهش پیدا کرده است اما به نظر می‌رسد که میزان مصرف گوشت گوسفند بیشتر از گوشت گوساله ریزش کرده است چراکه افزایش نرخ این گوشت نسبت به گوساله بیشتر  است در حال حاضر قیمت ران گوشت گوسفند به کیلویی ۴۰۰ هزار تومان هم رسیده است.

این فعال صنفی در پایان بیان کرد: اگر توزیع گوشت منجمد ادامه داشته باشد می‌توان قیمت‌ها را مهار کرد.

ارسال شده در مورخه : یکشنبه، 9 بهمن، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 8,175
بازدید ديروز : 15,251
مجموع بازدید : 116,795,729
مهمان: 350
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 350
تبلیغات


   


 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]