صفحه اصلی  •  فهرست قیمتها  •  راهنمای جامع مرغداری  •  دانلود فیلمهای آموزشی  •  تماس با ما  •  درباره ما  
 
سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران شامل اخبار روز صنعت دام و طیور * قیمت جوجه یکروزه ، مرغ زنده ، تخم مرغ ، ذرت ، سویا ، گندم * مقالات علمی دام و طیور * اطلس رنگی بیماری های دام و طیور * فیلم های آموزشی دام و طیور * گالری تصاویر نژادهای مرغ و خروس ، بوقلمون ، شترمرغ ، بلدرچین ، کبک * بانک اطلاعات صنعت دام و طیور ایران
قیمت نهاده های مرغداری
بانک اطلاعات صنعت طیور
پروژه های علمی و آموزشی
برنامه سایت
تبلیغات


 

شرکت دانش بنیان ویوان

پشتیبانی امور دام برای خرید مرغ مازاد مرغداران اقدام کند
داخلی
رحمانی اظهار داشت: خوشبختانه با راه‌اندازی سامانه ستکاوا زنجیره تولید، تأمین و توزیع مرغ در سراسر کشور یکپارچه شد و استان قزوین هم نخستین استانی بود که از این سامانه برای نظارت هوشمند...


به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران به نقل از تسنیم رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: با توجه به اینکه قیمت مرغ در استان قزوین به حدود کیلویی ۵۰هزار تومان رسیده که نسبت به نرخ مصوب ارزان‌تر است، شرکت پشتیبانی امور دام باید نسبت به خرید مرغ مازاد مرغداران استان قزوین اقدام کند.

 رجب رحمانی در نشست با جمعی از اعضای اتحادیه مرغداران استان قزوین که در سالن جلسات باغستان برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه با راه‌اندازی سامانه ستکاوا زنجیره تولید، تأمین و توزیع مرغ در سراسر کشور یکپارچه شد و استان قزوین هم نخستین استانی بود که از این سامانه برای نظارت هوشمند بر زنجیره تولید و توزیع مرغ بهره گرفت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه قیمت مرغ در استان قزوین به حدود کیلویی 50 هزار تومان رسیده که نسبت به نرخ مصوب ارزان‌تر است، شرکت پشتیبانی امور دام باید نسبت به خرید مرغ مازاد مرغداران استان قزوین اقدام کند و همزمان مرغداران هم باید میزان فروش مرغ مازاد را در سامانه ستکاوا ثبت کنند تا دولت بتواند برای خرید این مرغ‌های مازاد برنامه‌ریزی کند.

رحمانی ادامه داد: یکی از مشکلات مرغداری‌ها در استان قزوین دسترسی سخت به برخی نهاده‌ها است که در این زمینه باید دستگاه‌های متولی از جمله سازمان جهاد کشاورزی بیشتر از گذشته به کمک مرغداران بیایند تا زودتر نهاده با نرخ مصوب به دست مرغدار برسد تا او هم بتواند بر مبنای نیاز بازار برنامه‌ریزی برای جوجه‌ریزی و پرورش مرغ گوشتی داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تولید مرغ و گوشت قرمز در استان قزوین با توجه به نوسانات همیشگی بازار نیاز به یک کارگروه تخصصی دارد، گفت: باید در استان قزوین کارگروه تنظیم بازار مرغ و گوشت تشکیل شود که در این کارگروه همه دستگاه‌های متولی به‌همراه تعاونی‌ها و اتحادیه‌های تولیدی مرتبط باید نماینده داشته باشند.

رحمانی اضافه کرد: با توجه به حمایت‌هایی که دولت از تولید مرغ نژاد آرین می‌کند، باید وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه انعطاف بیشتری داشته باشد و اگر مرغداران نژادهای دیگری از مرغ را هم تولید می‌کنند، مورد حمایت‌های وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرند، چرا که اصل باید تنظیم بازار و تعدیل قیمت هم به‌نفع تولیدکننده و هم به‌نفع مصرف‌کننده باشد.

وی با اشاره به گلایه‌های مرغداران درباره قیمت مرغ و زیان‌ده بودن تولید مرغ با قیمت کنونی ادامه داد: دولت باید ساختار دائمی تعریف کند تا در صورت زیان دیدن تولیدکنندگان از آنها حمایت کند، با این حال شناسایی دقیق نیاز مردم در فصول مختلف نیاز به کار علمی دارد و اگر این اتفاق بیفتد، کفه تولید و تقاضا همیشه متعادل خواهد بود.

ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 26 دی، 1401 توسط serinews


بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .
گالری تصاویر طیور
تصاویر نژاد مرغ و خروس
تصاویر نژاد بوقلمون
تصاویر نژاد شترمرغ
تصاویر نژاد اردک
تصاویر نژاد بلدرچین
تصاویر نژاد قو
تصاویر نژاد طاووس
تصاویر نژاد کبک
تصاویر نژاد غاز
تصاویر نژاد قرقاول
تصاویر نژاد مرغ شاخدار
تصاویر نژاد کبوتر
هزاران تصاویر بزرگ طیور
مشخصات کاربران
بازدید امروز : 9,138
بازدید ديروز : 8,065
مجموع بازدید : 114,882,863
مهمان: 361
عضو: 0
مجموع انلاین ها : 361
تبلیغات


 


   


 

نماد اعتماد
 تبلیغات در سایت مرکز اطلاع رسانی طیور ایران
اين پايگاه به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست
Copyright 2007-2008 : [email protected]